Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Faverolle

Samica łososia łosoś samiec

Faverolle Historia i wygląd


Fawerolka wywodzi się ze wsi Faverolles w północnej Francji, gdzie została wyhodowana przez skrzyżowanie kilku ras: Dorking, Brahma, Crevecoeur, Houdan, Coucou de Rennes i możliwe, że też Kochina! Pierwszy opis standardu rasy pochodzi z 1893 r., a odmiana łososiowa została opisana w 1895 r. Rasa została wyhodowana specjalnie dla mięsa, lecz przy okazji składa dobrą liczbę jaj rocznie. Kurczaki rasy Faverolle mają szerokie, kwadratowe ciało o małych skrzydłach, pojedynczy grzebień postawiony na sztorc, krótką szyję, brodę oraz skarpetki na skokach. Głowa jest szeroka, a oczy czerwonawo-rdzawe. Różowawe skoki są pokryte nielicznymi piórami, które koncentrują się na palcu przeciwstawnym. Mają 5 palców, piąty jest skierowany ku górze.

Faverolle Zachowanie i hodowla


Fawerolki są ciche, przyjazne, delikatne i mogą obdarzyć swojego właściciela naprawdę wielkim uczuciem, stąd są świetne dla dzieci. Są z natury czujne i aktywne, a kury łatwo stają się kwoczkami i matkami. Będą także składać jaja nawet w ciągu zimy. Pisklęta dojrzewają szybko na dobrej paszy i już od młodego wieku chętnie polują. Bardzo dobrze sobie radzą na zamkniętych wybiegach, a, ponieważ nie latają, ogrodzenie wybiegu nie musi być zbyt wysokie. Lepiej sobie radzą na mokrej trawie niż kurczaki o gęstszym upierzeniu na nogach, ale bardzo cierpią, gdy zaatakuje je świerzbowiec nożny, który wywołuje u nich koszmarne podrażnienie skóry. Potrzebują paszy bardzo dobrej jakości, aby uzyskać z nich jak najwięcej mięsa. Koguty potrafią ważyć ok. 5 kg, co czyni z nich idealnego gościa głównego na rodzinnym obiedzie. Mały grzebień oraz grube upierzenie czynią z nich rasę bardzo odporną na ataki zimy. Jak wiele innych ciężkich ras kur, Faverolki są uległe i mogą być dręczone przez kury innych ras, jeśli się je trzyma razem. Żyją około 5-7 lat.

Faverolle Odmiany


Istnieją trzy różne odmiany: prawdziwe francuskie Fawerolki, a także niemieckie i angielskie Fawerolki, które występują w następujących kolorach: czarny, niebieski emarginowany, złoty, kukułkowy, kreskowany w jodełkę, łososiowy, biały.

Faverolle Status


Bardzo rzadka rasa.

Faverolle Pictures

Piękny niemiecki kogut faverolle
Nasza młoda kura faverolle z łososiem
Gunther pozuje
Gunther
Gretchen & Gretyl
Gretchen wspaniała
Kurczak w ogrodzie
Chcę larw mącznika, TERAZ !!
Pomarańczowo-biały kurczak z obrożą wokół kostki na wybiegu dla zwierząt
Biała i brązowa kura w ogrodzie za siatką
Matilda, nasza 5 miesięczna kura faverolle
2 młode kury w wieku 2 i pół tygodnia
Puszyste włóczęgi
Moje 3 urocze panie z łososia
Kura z łososia Faverolles
dwie kury łososiowe.
Esmé & Penny
łosoś Faverolle Bantam
łosoś Faverolle Bantam
łosoś Faverolle Bantam
Kurczaki z Faverolles
B&J Baby
Benny
Benny & Joon
kura faverolle
Czarny Faverolle
Kura z łososiem Faverolle
Miedziane czarne marany
Kogucik faverolle z łososia

Faverolle na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Faverolle nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Faverolle


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.