Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) Kurczaki

Piękny obraz białeGo samca barbu du grubbe Piękny obraz białej samicy barbu du grubbe

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) Historia i wygląd


Brodacz du Grubbe jest bezogoniastą wersją brodacza antwerpskiego i został wyhodowany ok. 1904 r. w Belgii. Ma krótką, grubą szyję, mały acz jędrny korpus, brodę i jest pozbawiony pygostylu oraz piór ogonowych. To prawdziwy bantam, co oznacza, że nie ma swojego większego odpowiednika. Tak jak wszystkie belgijskie brodacze, jest to jedna z najstarszych ras prawdziwych bantamów i zaczęła być eksportowana do innych krajów Europy już w 1911 r.

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) Zachowanie i hodowla


Brodacz z Grubbe to mały przyjazny ptak, który jest dziś rzadkością u hodowców. Właściciele tych brodaczy mówią, że łatwo je oswoić i że bardzo lubią kontakt z ludźmi. Dobrze znoszą zamknięcie, ale nie są zbyt nieśne. Kurka składa małe białe lub białawe jaja, kiedy się zdecyduje raz na jakiś czas je znieść. Samice są podatne na kwoczenie i zamieniają się w dobre matki. Mają nieopierzone skoki, przez co łatwiej sobie radzą na wybiegach pod gołym niebem, a ich pióra nie są aż tak narażone na kołtunienie przez błoto. Są bardzo niewielkich rozmiarów, więc jeśli chcesz je wypuścić na wolny wybieg, upewnij się, że w ogrodzie nie ma żadnych, nawet najmniejszych szpar w ogrodzeniu. Pamiętaj też, że ptak jest bardzo lekki, przez co może naprawdę wysoko podskoczyć. W trakcie sezonu godowego samce potrafią być dość agresywne.

Koguty ważą ok. 650 g, a kury ok. 550 g. Ptaki te są doskonałe dla dzieci, ponieważ mają spokojne usposobienie i łatwo się z nimi można obchodzić, gdy już przyzwyczają się do swojego właściciela.

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) Odmiany


Brązowo-żółta, lawendowa, czarna, złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur), marmurkowa, biała, porcelanowa.

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) Status


Bardzo rzadka rasa.

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) Pictures

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe)


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.