Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe)

Historia i wygląd

Brodacz du Grubbe jest bezogoniastą wersją brodacza antwerpskiego i został wyhodowany ok. 1904 r. w Belgii. Ma krótką, grubą szyję, mały acz jędrny korpus, brodę i jest pozbawiony pygostylu oraz piór ogonowych. To prawdziwy bantam, co oznacza, że nie ma swojego większego odpowiednika. Tak jak wszystkie belgijskie brodacze, jest to jedna z najstarszych ras prawdziwych bantamów i zaczęła być eksportowana do innych krajów Europy już w 1911 r.

Zachowanie i hodowla

Brodacz z Grubbe to mały przyjazny ptak, który jest dziś rzadkością u hodowców. Właściciele tych brodaczy mówią, że łatwo je oswoić i że bardzo lubią kontakt z ludźmi. Dobrze znoszą zamknięcie, ale nie są zbyt nieśne. Kurka składa małe białe lub białawe jaja, kiedy się zdecyduje raz na jakiś czas je znieść. Samice są podatne na kwoczenie i zamieniają się w dobre matki. Mają nieopierzone skoki, przez co łatwiej sobie radzą na wybiegach pod gołym niebem, a ich pióra nie są aż tak narażone na kołtunienie przez błoto. Są bardzo niewielkich rozmiarów, więc jeśli chcesz je wypuścić na wolny wybieg, upewnij się, że w ogrodzie nie ma żadnych, nawet najmniejszych szpar w ogrodzeniu. Pamiętaj też, że ptak jest bardzo lekki, przez co może naprawdę wysoko podskoczyć. W trakcie sezonu godowego samce potrafią być dość agresywne.

Koguty ważą ok. 650 g, a kury ok. 550 g. Ptaki te są doskonałe dla dzieci, ponieważ mają spokojne usposobienie i łatwo się z nimi można obchodzić, gdy już przyzwyczają się do swojego właściciela.

Odmiany

Brązowo-żółta, lawendowa, czarna, złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur), marmurkowa, biała, porcelanowa.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) Pictures

Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz z Grubbe (Barbu Du Grubbe)

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.