Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Speckledy

Historia i wygląd

Speckledy to nowa hybryda, która pochodzi z krzyżówki karmazyna (Rhode Island Red) i Maransa. Upierzenie bardzo przypomina to spotykane u Maransów, lecz Speckledy mają o wiele lepszą nieśność. To duże, ale eleganckie ptaki z głęboką piersią, ogonem skierowanym prosto do góry i bladymi nogami. Grzebień jest średniej wielkości, czerwony i ząbkowany, a lico gładkie. Zausznice i dzwonki są małe, a dziób lekko zakrzywiony i cętkowany. Oczy są bladozłote.

Zachowanie i hodowla

Speckledy to rasa łagodnych ptaków, z którymi łatwo się można obchodzić. Mają świetną nieśność, a ich jaja przybierają bardzo ciekawy kolor ciemnego orzecha i są do tego cętkowane. Skorupki są wyjątkowo twarde, a żółtka głęboko żółte. Te kury idealnie się nadają do hodowli wolnowybiegowej i bardzo lubią polować. Ich pióra są obfite i jedwabiście miękkie.

Odmiany

Speckledy występują w odmianie kukułkowej z kolorem desenia oscylującym między ciemnoszarym a srebrnym.

Powiązane produkty

Speckledy Pictures

Speckledy na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Speckledy nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Speckledy

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.