Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Siciliana (Buttercup)

Historia i wygląd

Rasa buttercup (dosł. jaskier) powstała na Sycylii i została stamtąd najpierw eksportowana do Stanów Zjednoczonych w 1835 r. Ich nazwa pochodzi od niecodziennego kielichowatego (jaskrowego) grzebienia i wspaniałego złotego upierzenia. Są to rzadkie ptaki, u których samce i samice mają zupełnie odmienne upierzenie. Koguty noszą obfite ciemnopomarańczowe pióra z zielonkawo-czarnym ogonem, podczas gdy kurki są cudownego złotego koloru z czarnymi kreskami, które układają się w równoległe rzędy, co nadaje im nieco pręgowanego wyglądu. To małe i śliczne kury. Zausznice najczęściej są białe, a skoki łagodnie zielone.

Zachowanie i hodowla

Siciliana nie jest najlepszą nioską, a do tego białe jaja, które znosi, są małe. Nie słynie z kwoczenia. Buttercapy to aktywne ptaki, które potrafią latać, i bardzo nie lubią małych wybiegów i wolier, zdecydowanie przedkładając wolny chów nad takie wybiegi. Są jednak podatne na odmrożenia swoich wydatnych grzebieni, dlatego musisz się o nie zatroszczyć, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Nie przepadają za ludźmi i zazwyczaj trzymają się od nich z dala. Pisklęta szybko dojrzewają, jedynie na pełny rozkwit jaskrowego grzebienia trzeba dłużej poczekać.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Siciliana (Buttercup) Pictures

Siciliana (Buttercup) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Siciliana (Buttercup) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Siciliana (Buttercup)

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.