Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Siciliana (Buttercup) Kurczaki

Jaskier sycylijski samica Sycylijski jaskier samiec

Siciliana (Buttercup) Historia i wygląd


Rasa buttercup (dosł. jaskier) powstała na Sycylii i została stamtąd najpierw eksportowana do Stanów Zjednoczonych w 1835 r. Ich nazwa pochodzi od niecodziennego kielichowatego (jaskrowego) grzebienia i wspaniałego złotego upierzenia. Są to rzadkie ptaki, u których samce i samice mają zupełnie odmienne upierzenie. Koguty noszą obfite ciemnopomarańczowe pióra z zielonkawo-czarnym ogonem, podczas gdy kurki są cudownego złotego koloru z czarnymi kreskami, które układają się w równoległe rzędy, co nadaje im nieco pręgowanego wyglądu. To małe i śliczne kury. Zausznice najczęściej są białe, a skoki łagodnie zielone.

Siciliana (Buttercup) Zachowanie i hodowla


Siciliana nie jest najlepszą nioską, a do tego białe jaja, które znosi, są małe. Nie słynie z kwoczenia. Buttercapy to aktywne ptaki, które potrafią latać, i bardzo nie lubią małych wybiegów i wolier, zdecydowanie przedkładając wolny chów nad takie wybiegi. Są jednak podatne na odmrożenia swoich wydatnych grzebieni, dlatego musisz się o nie zatroszczyć, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Nie przepadają za ludźmi i zazwyczaj trzymają się od nich z dala. Pisklęta szybko dojrzewają, jedynie na pełny rozkwit jaskrowego grzebienia trzeba dłużej poczekać.

Siciliana (Buttercup) Status


Bardzo rzadka rasa.

Siciliana (Buttercup) Pictures

Para białych Sycylijskich Jaskier

Siciliana (Buttercup) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Siciliana (Buttercup) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Siciliana (Buttercup)


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.