Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Plymouth Rock

Historia i wygląd

Rasa Plymouth Rock (czasem popularnie zwana plymutrok) jest zaliczana do ras ciężkich i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a swoją nazwę wzięła od miasta Plymouth. Standard rasy został opisany już w 1874 r. pod nazwą Barred Plymouth Rock (kreskowany Plymouth Rock), co od razu opisywało charakterystyczne cechy wyglądu zwierzęcia. To duże, długowieczne kurczaki, samice mają głęboki, pełny brzuch, który jest oznaką dobrej nioski. Mają szeroką, głęboką i pięknie zaokrągloną pierś oraz jasnożółte nogi. Lico czerwone z czerwonymi zausznicami, jasnożółty dziób, złote oczy i pojedynczy średnich rozmiarów grzebień.

Zachowanie i hodowla

To przyjazne i łatwe w oswojeniu ptaki. Są bardzo żywe i wytrzymałe na zmiany klimatu i nie potrzebują zbyt wiele miejsca dla siebie, choć z pewnością docenią możliwość wyjścia na wolny wybieg. Nie są znane z latania, dlatego nie wymagają wysokiego ogrodzenia. Składają około 200 kremowych jaj rocznie. Plymutroki lubią kwoczyć, dlatego regularne zbieranie jaj jest w przypadku ich hodowli bardzo ważne. Pisklęta się szybko opierzają i są rewelacyjne dla dzieci z uwagi na swą łagodną naturę.

Odmiany

Istnieje kilka odmian rasy Plymouth Rock, w tym kreskowana, biała i złota, które są uważane za klasyczne. Inne barwy upierzenia to między innymi potrójnie kreskowana lub potrójnie emarginowana, żółto-brązowa kreskowana, srebrno-żółto-brązowa kreskowana, biało-czarna, biało-złota oraz niebieska emarginowana.

Powiązane produkty

Plymouth Rock Pictures

Plymouth Rock na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Plymouth Rock nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Plymouth Rock

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.