Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kochin Kurczaki

Niebieska kobieta Bufiasty mężczyzna Samica kuropatwy Biały mężczyzna

Średnia ocena rasy (1 Opinie)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Kochin Historia i wygląd


Kochiny biorą swoje początki w latach 50’ XIX wieku w Chinach, gdzie były lepiej znane jajo kura szanghajska lub kochin-chinka. W tym też czasie zostały podarowane brytyjskiej królowej Wiktorii, która bardzo je polubiła i przyczyniła się do popularyzacji rasy w Europie. Spotkaliśmy się z opiniami, że Chińczycy wyhodowali tę rasę dla bardzo obfitego pierzu, którym wypychali poduszki. Kochiny ogólnie sprawiają wrażenie pulchnych i pozbawionych ostrych rysów sylwetki. Są jedną z największych ciężkich ras, ich koguty potrafią ważyć aż 5,4 kg! Mają dość szeroką posturę, która optycznie sprawia wrażenie jeszcze większej przez bogate upierzenie. Pióra natomiast są miękkie, krótkie i szerokie.

Kochin Zachowanie i hodowla


Obfite kształty kochinów mają jednak swoją cenę, ponieważ ptaki mają kłopoty z trawieniem i sercem, co jest po części efektem ich leniwego trybu życia. Lubią przechadzać się w krótkiej trawie i nie będą się zapuszczać w bardziej zarośnięte rejony ogrodu, ponieważ wysoka trawa szkodzi piórom na ich skokach. Zajmują zadziwiająco niewiele miejsca w kurniku i lubią bezpieczeństwo wybiegu lub woliery, pamiętaj jedynie o tym, aby młodych osobników nie trzymać na zimnej, mokrej trawie. Obfite upierzenie na skokach oznacza także, że najlepiej je trzymać w zamknięciu w deszczowe dni, kiedy błoto może czepiać się ich piór i formować kule pod ich stopami. Kochiny nie latają i ogrodzenie wysokości 60 cm z całą pewnością im wystarczy. Są świetnymi kwokami dzięki swojej spokojnej naturze i mają dobry instynkt macierzyński. Składają dość duże jaja, ale nie składają ich w dużej ilości. Pisklęta są silne, ale wyklucie zajmuje im 22 dni zamiast zwyczajowych 21. Kochiny są przyjazne, łagodne i stają się uległe, jeśli je trzymać z bardziej agresywnymi rasami. Wymagają paszy dobrej jakości, a osiągnięcie pełnej dojrzałości zajmuje im 2 lata. Są genialnym materiałem na domowego zwierzaka, a taki udomowiony kochin powinien spokojnie przeżyć 8 do 10 lat.

Kochin Odmiany


Czarna, niebieska, żółto-brązowa, kukułkowa, szaro-brązowa, bladoniebieska i biała. Nogi są żółte, małżowiny czerwone, a oczy rdzawo-czerwone.

Kochin Status


Bardzo rzadka rasa.

Kochin Pictures

Kurczak koczkodanowy w ogrodzie
Powinniśmy wyjść?
Dwa kurczaki
Kura cochin huhner z pięknymi piórami na trawniku
#LivintheBantamLife
Kurczak i kurczak
Kurczak i kurczak
Bantam Black Cochins koguty
Cloudia the Cuddly Cochin
Stormia the Blue Cochin
Cloudia Relaksuje się z Markiem
Faverolle i Cochin
Cloudia i Stormia the Cochins
jasny
Cochin 3
pisklę
Pisklę Cochin
Jednodniowy cochin
pisklę
pisklę
jestem królem zamku
A i T Smith Home rasy Cochin
Splash cochin 13-tygodniowy kogucik
Cochin
Kogut Cochin
Cochin Hen
Cuckoo Frizzle Cochin Pullet
Frizzle Cuckoo Cochin z parą złotych sznurowanych past
Nessa, nasz cochin z kuropatwy

Kochin na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kochin nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kochin (1 z 1)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Bardzo dobra kura - Imię,

Bardzo dobra rasa, nie ma żadnych problemów!!!