Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Sumatra

Historia i wygląd

Kury rasy sumatra pochodzą z wyspy Sumatra. W XIX wieku zostały importowane do Europy do walk kogutów. Obie płcie mają naturalnie małe dzwonki i grzebienie, co jest u ras bojowych cechą bardzo poszukiwaną, ponieważ te części ciała są najbardziej narażone na urazy. Teraz są hodowane głównie w celach wystawowych i szczycą się pięknym czarnym upierzeniem z zielonym połyskiem. Zarówno koguty, jak i kury posiadają bardzo długie, podobne do bażancich pióra ogonowe, które u kogutów potrafią sięgać ziemi. Są także dostępne w wersji miniaturowej.

Zachowanie i hodowla

Sumatry były początkowo zwane bojowcem sumatrzańskim ze względu na swoje pochodzenie od kura, który zamieszkuje dżungle Sumatry. Hodowcy opisują je jako skore do ucieczki, które do tego bardzo dobrze latają, stąd wolny wybieg musi być szczególnie dobrze wyposażony, najlepiej zabezpieczony siatką od góry lub dachem. Jeśli regularnie nad nimi pracować, to można je oswoić. Nie powinno być problemu z trzymaniem ich w mieszanym stadzie pod warunkiem, że mają bardzo duży wybieg, ponieważ z natury są dość terytorialne. Wymagają one nieco więcej uwagi niż inne rasy z powodu ich długich piór ogonowych. Z tego samego powodu grzędy dla nich powinny być umieszczone odpowiednio wysoko. Samice sumatry składają małe jaja o kremowych skorupkach, lecz nie składają ich często. Są jednak wspaniałymi matkami, dobrymi kwokami i czasem podkłada im się jaja drobiu wodnego do wysiedzenia.

Koguty ważą ok. 2,3-2,7 kg, a kury 2,3 kg. U miniatur koguty ważą 740 g, a kury 620 g.

Odmiany

Czarna, biała, nakrapiana, niebieska.

Status

Rasa zagrożona wyginięciem.

Powiązane produkty

Sumatra Pictures

Sumatra na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Sumatra nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Sumatra

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.