Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Sumatra Kurczaki

Kura sumatrzańska z bliska Kura sumatra z pisklętami w trawie

Sumatra Historia i wygląd


Kury rasy sumatra pochodzą z wyspy Sumatra. W XIX wieku zostały importowane do Europy do walk kogutów. Obie płcie mają naturalnie małe dzwonki i grzebienie, co jest u ras bojowych cechą bardzo poszukiwaną, ponieważ te części ciała są najbardziej narażone na urazy. Teraz są hodowane głównie w celach wystawowych i szczycą się pięknym czarnym upierzeniem z zielonym połyskiem. Zarówno koguty, jak i kury posiadają bardzo długie, podobne do bażancich pióra ogonowe, które u kogutów potrafią sięgać ziemi. Są także dostępne w wersji miniaturowej.

Sumatra Zachowanie i hodowla


Sumatry były początkowo zwane bojowcem sumatrzańskim ze względu na swoje pochodzenie od kura, który zamieszkuje dżungle Sumatry. Hodowcy opisują je jako skore do ucieczki, które do tego bardzo dobrze latają, stąd wolny wybieg musi być szczególnie dobrze wyposażony, najlepiej zabezpieczony siatką od góry lub dachem. Jeśli regularnie nad nimi pracować, to można je oswoić. Nie powinno być problemu z trzymaniem ich w mieszanym stadzie pod warunkiem, że mają bardzo duży wybieg, ponieważ z natury są dość terytorialne. Wymagają one nieco więcej uwagi niż inne rasy z powodu ich długich piór ogonowych. Z tego samego powodu grzędy dla nich powinny być umieszczone odpowiednio wysoko. Samice sumatry składają małe jaja o kremowych skorupkach, lecz nie składają ich często. Są jednak wspaniałymi matkami, dobrymi kwokami i czasem podkłada im się jaja drobiu wodnego do wysiedzenia.

Koguty ważą ok. 2,3-2,7 kg, a kury 2,3 kg. U miniatur koguty ważą 740 g, a kury 620 g.

Sumatra Odmiany


Czarna, biała, nakrapiana, niebieska.

Sumatra Status


Rasa zagrożona wyginięciem.

Sumatra Pictures

Kurczak i pisklęta z karmą
13-tygodniowe Sumatry
Dumny kogut
Dumny kogut

Sumatra na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Sumatra nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Sumatra


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.