Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec indyjski

Niebieska kobieta Ciemny mężczyzna Jubilatka Jubilat mężczyzna

Bojowiec indyjski Historia i wygląd


Bojowiec indyjski, wbrew nazwie, został wyhodowany w swojej ostatecznej postaci w XIX w. w Kornwalii. Stąd nazywa się go czasem kornwalijką (ang. Cornish). Kury tej rasy zdecydowanie wolą łagodny klimat. Ptaki pochodzą od bojowca Asila, którego nazwę można przetłumaczyć jako ptaka arystokratę. Choć bojowce indyjskie wyglądają hardo i zadziornie, nigdy ich nie wystawiano do walki. Są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii jako rasa mięsna ze względu na bardzo duże mięśnie piersiowe. Krzyżowano je także z innymi rasami, aby uzyskać hybrydy o dużej mięsności. Choć nazwa rasy jest określona jako bojowiec, to wedle standardów wystawowych nie mieszczą się one w kategorii bojowców. Niegdyś standardy rasy były inne, w ostatnim stuleciu jednak indyjki wyhodowano z widocznie krótkimi nogami i szeroką budową ciała. Kiedyś ptaki te miały długie nogi. Kurczaki, jakie możesz dziś znaleźć na półkach sklepowych, to często hybrydy pochodzące właśnie od bojowca indyjskiego.

Bojowiec indyjski Zachowanie i hodowla


Bojowiec indyjski jest delikatną i łatwą w oswojeniu kurą o pewnym siebie usposobieniu. Ich specyficzna budowa ciała czyni je podatnymi na ataki piórojadów i ptaszyńca, ponieważ mają trudności w iskaniu się w okolicy kupra. Ponieważ główną cechą hodowlaną bojowców indyjskich jest krzyżowanie z innymi rasami, to nie znoszą one zbyt wielu jaj. Mają jednak tendencje do kwoczenia i są bardzo opiekuńczymi matkami. Obchodzenie się z w pełni dojrzałym osobnikiem to dość trudna sprawa, a to ze względu na niezwykle szeroką budowę ciała. Potrzebują one niskich grząd oraz dużych wejść do kurnika, aby się przecisnąć.

Bojowiec indyjski Odmiany


Standardowe odmiany kolorystyczne dla tej rasy to ciemna, brązowa biało nakrapiana oraz niebieska emarginowana. Upierzenie samic jest bardzo eleganckie. Pióra są sztywne, gęste i podwójnie emarginowane. Kogut w ciemniejszym kolorze nie posiada obwódki na piórach, ale za to połyskuje na zielono w ogonie. Odmian brązowa biało nakrapiana jest biała w tych miejscach, gdzie odmiana ciemna ma czarne plamkowanie, a samice ponownie mają bardzo ładną emarginację. Odmiana niebieska emarginowana jest zdecydowanie najładniejsza ze wszystkich trzech. Posiada niebieskie cętki tam, gdzie odmiana ciemna jest czarno nakrapiana. Na grzebieniu mostka znajduje się najczęściej fragment ciała nie pokryty piórami. Oczy są bladoczerwone lub perłowe. Zausznice są czerwone, a skoki pomarańczowe lub żółte.

Bojowiec indyjski Pictures

Indyjska gra dla dorosłych
Dobrej jakości indyjska gra koguta
niebieska gra indyjska
Shamo Rooster i Aseel Hen
Moje indyjskie gry
pisklęta
Szczęściarz
Mój Kogucik
Moja indyjska kura
Indian Game Cook
Orloff Bantams
Kurczęta na wybiegu, patrzące na zewnątrz
Pisklę w trawie
Kurczak w klatce
Pozowanie kurczaka
Pozowanie kurczaka

Bojowiec indyjski na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec indyjski nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec indyjski


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.