Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Bojowiec asil

Historia i wygląd

Starożytna rasa Asil (zapisywana także jako Aseel) została wyhodowana ponad 2 tys. lat temu w Indiach jako rasa bojowa. Ich nazwa pochodzi z języka arabskiego i oznacza ptaka ‘o długim rodowodzie’, czyli ptaka arystokratę. Przywieziono je do Europy około połowy XVIII w. Z natury są bardzo waleczne, mają dobrze wykształcone mięśnie, są bardzo wytrzymałe i odważne. To, co uderza w ich wyglądzie, to niesamowicie wyprostowana postawa. Skóra jest żółta lub biała, a na głowie znajduje się mały grzebień groszkowy; dzwonków brak. Ich oczy są perłowo białe, a nad nimi znajduje się duży łuk brwiowy, który nadaje ich spojrzeniu nieco z jastrzębia. Upierzenie jest twarde, grzebień mostka odsłonięty, a dziób bardzo mocny i żółty. Rasa ta dorobiła się też swoich miniatur, które są o połowę mniejsze, ale poza tym posiadają wszystkie cechy swoich większych pobratymców.

Zachowanie i hodowla

Samice nie są zbyt dobrymi nioskami, ale za to mają skłonność do kwoczenia, a cechy rasowe czynią z nich waleczne i bardzo opiekuńcze matki. Pisklęta dorastają powoli i, czego się można spodziewać, często ze sobą walczą już od pierwszych tygodni życia. Te cechy należy u nich tępić, ponieważ mogą się pozabijać, jeśli nie będziesz trzymać ręki na pulsie. Z tego powodu Asile potrzebują mnóstwo przestrzeni, aby przegrany miał gdzie uciekać po walce. Pomimo tego, że Asile są tak bojowe, można je bardzo łatwo oswoić i doprowadzić do karmienia z ręki. Lubią suche warunki i nie radzą sobie zbyt dobrze w chłodnym klimacie. Pomimo swojej siły, nieszczególnie dobrze latają. Ptaki tej rasy są dziś rzadkością i naprawdę jest dziś trudno znaleźć czystorasowe Asile. Samce ważą od 1,8 do 2,7 kg, a samice od 1,35 do 2,3 kg.

Odmiany

Nie ma ściśle wyznaczonych odmian upierzenia Asilów, choć spotyka się je białe, brązowe szaro nakrapiane, pszeniczno-żółte, płowe, czarne biało nakrapiane, ciemnoczerwone, czerwone pszeniczno nakrapiane, szare, kreskowane, gołębioszare oraz niebieskie srebrnoszyje.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Bojowiec asil Pictures

Bojowiec asil na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec asil nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec asil

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.