Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec asil Kurczaki

Kobieta z rodziny asil Asil mężczyzna

Bojowiec asil Historia i wygląd


Starożytna rasa Asil (zapisywana także jako Aseel) została wyhodowana ponad 2 tys. lat temu w Indiach jako rasa bojowa. Ich nazwa pochodzi z języka arabskiego i oznacza ptaka ‘o długim rodowodzie’, czyli ptaka arystokratę. Przywieziono je do Europy około połowy XVIII w. Z natury są bardzo waleczne, mają dobrze wykształcone mięśnie, są bardzo wytrzymałe i odważne. To, co uderza w ich wyglądzie, to niesamowicie wyprostowana postawa. Skóra jest żółta lub biała, a na głowie znajduje się mały grzebień groszkowy; dzwonków brak. Ich oczy są perłowo białe, a nad nimi znajduje się duży łuk brwiowy, który nadaje ich spojrzeniu nieco z jastrzębia. Upierzenie jest twarde, grzebień mostka odsłonięty, a dziób bardzo mocny i żółty. Rasa ta dorobiła się też swoich miniatur, które są o połowę mniejsze, ale poza tym posiadają wszystkie cechy swoich większych pobratymców.

Bojowiec asil Zachowanie i hodowla


Samice nie są zbyt dobrymi nioskami, ale za to mają skłonność do kwoczenia, a cechy rasowe czynią z nich waleczne i bardzo opiekuńcze matki. Pisklęta dorastają powoli i, czego się można spodziewać, często ze sobą walczą już od pierwszych tygodni życia. Te cechy należy u nich tępić, ponieważ mogą się pozabijać, jeśli nie będziesz trzymać ręki na pulsie. Z tego powodu Asile potrzebują mnóstwo przestrzeni, aby przegrany miał gdzie uciekać po walce. Pomimo tego, że Asile są tak bojowe, można je bardzo łatwo oswoić i doprowadzić do karmienia z ręki. Lubią suche warunki i nie radzą sobie zbyt dobrze w chłodnym klimacie. Pomimo swojej siły, nieszczególnie dobrze latają. Ptaki tej rasy są dziś rzadkością i naprawdę jest dziś trudno znaleźć czystorasowe Asile. Samce ważą od 1,8 do 2,7 kg, a samice od 1,35 do 2,3 kg.

Bojowiec asil Odmiany


Nie ma ściśle wyznaczonych odmian upierzenia Asilów, choć spotyka się je białe, brązowe szaro nakrapiane, pszeniczno-żółte, płowe, czarne biało nakrapiane, ciemnoczerwone, czerwone pszeniczno nakrapiane, szare, kreskowane, gołębioszare oraz niebieskie srebrnoszyje.

Bojowiec asil Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Bojowiec asil Pictures

Najmniejsza rasa świata
Brown Asil 2-dniowa pisklę.
Czarny Kogut Ruda Asil
Nazywa się to asisl, a jego rodzima nazwa to vethukaal, veppor
szlachetny
Spangled Wyniki
tygrys asil
Czerwony rycerz
asil kruczoczarny
Szczęściarz
Mój Asil Cockerel

Bojowiec asil na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec asil nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec asil


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.