Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Orpington

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Czarny orpington został wyhodowany w 1886 roku przez Williama Cooka. Nazwa orpington pochodzi zaś od nazwy jednej z podlondyńskich wsi, gdzie brytyjscy książęta koronni mieli rezydencje - dziś jest to jedna z południowo-wschodnich dzielnic Londynu. Aby stworzyć odmianę czarną, Cook skrzyżował ze sobą minorki, Plymouth Rock i langshany. Biały orpington pojawił się 3 lata później i był krzyżówką białego leghorna z białą kurą hamburską i białym dorkingiem. Ale biały nie był w tym czasie popularnym wśród hodowców kolorem. Stąd niedługo potem pojawił się złoty orpington, ponieważ hodowcy byli spragnieni ptaków o złotym upierzeniu. Ptak ten zrobił furorę u brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zachowanie i hodowla

Orpingtony lubią wolne wybiegi. Mają silną potrzebę kwoczenia i stają się potem świetnymi matkami. Ich jaja są małe i różowawe. To żarłoczne ptaki i potrzebują dużo ruchu, aby zachować kondycję. Mają niewielkie skrzydła, dzięki czemu ogrodzenie posesji wcale nie musi być wysokie.

Odmiany

Standardowe odmiany kolorystyczne dla orpingtonów to czarna (z pojedynczym lub różyczkowym grzebieniem), niebieska emarginowana i biała. To ciężka rasa, która przy okazji posiada obfite upierzenie, przez co sprawia wrażenie gigantycznej. Tak jest zwłaszcza w przypadku odmian czarnej i niebieskiej, a już znacznie mniej u odmian złotej i białej. Ciemne odmiany mają ciemne oczy i skoki, a jaśniejsze mają czerwone oczy i białe nogi.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Orpington Pictures

Orpington na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Orpington nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Orpington (1 z 1)

4 gwiazdki:
0
3 gwiazdki:
0
2 gwiazdki:
0
1 gwiazdka:
0

Super przyjazne. Orpingtony miniatury - Katarzyna, South yorkshire,

Cudowne, puszyste i piękne. Mam miniatury, mniej więcej połowy rozmiaru normalnych orpingtonów. Łagodne, czasem aż do przesady - kiedy jedna siedzi w moich stopach, to muszę nad nią przechodzić! Praktycznie nie robi szkód w ogrodzie. Nie znosi super wielu jaj, ale za to dość regularnie. Dobrze się czują w zimie, chronią mój ogród od pasożytów, ale też sprytnie podkradają moje jeżyny! Ogółem super kurczaki.