Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec staroangielski Kurczaki

Old english game duck wing samica Old english game - duck wing female Old english game bantam blue and Gold duck wing male Old english game bantam crele samiec Old english game partridge samica Old english game bantam wheaten female Old english game grey samiec

Historia i wygląd

Bojowiec staroangielski jest znany w Anglii od początku XIX wieku i jest bezpośrednim spadkobiercą starożytnych kur bojowych. Rasa przeszła bardzo niewielkie zmiany w ciągu ostatniego tysiąca lat. Były prawdopodobnie pierwszą rasą hodowlaną na terenie Wielkiej Brytanii i zawsze hodowano je z przeznaczeniem do walk kogutów. Do tego celu przycinano grzebień, aby nadać ptakom bardziej agresywny wygląd oraz zapobiec ewentualnym obrażeniom tej części ciała w czasie walk. Począwszy od połowy XIX wieku, w wielu krajach Europy stopniowo wprowadzano zakaz walk kogutów, rasa ta jednak utrzymała swoją popularność jako drób ozdobny. W Wielkiej Brytanii miłośnicy skupieni w klubie ‘The Old English Game Club’ podzielili się w latach 30’ XX wieku na dwa, które hodowały własne standardy rasy. Dlatego dziś istnieją dwa różne standardy: jeden Carlisle, drugi Oxford. Standard Carlisle bojowca staroangielskiego ma poziomy tył, dużą pierś oraz występuje w 13 odmianach kolorystycznych, podczas gdy bojowiec staroangielski w standardzie Oxford ma tył umieszczony pod kątem 45° do ziemi oraz występuje w 30 różnych odmianach kolorystycznych. To małe ptaki o bardzo zwartym upierzeniu. Głowa jest mała, wyposażona w duży, mocny dziób, pojedynczy grzebień, małe cienkie małżowiny i dzwonki, a także duże oczy. Skrzydła są duże i bardzo silne, a nogi potężne acz krótkie, zakończone 4 palcami z długimi, zakrzywionymi pazurami. Ze względu na wspaniały rozkład mięśni, smakosze bardzo sobie cenią mięso tej rasy. Bojowce staroangielskie są dostępne także w wersji miniaturowej, która jest dokładnie o połowę mniejsza.

Zachowanie i hodowla

Kury bojowca staroangielskiego składają dobrą ilość jaj w ciągu roku, stają się często kwokami i bardzo ładnie wysiadują jaja, a później zamieniają się w bardzo troskliwe matki. Pisklęta wolno dojrzewają i już w bardzo młodym wieku daje u nich o sobie znać ich wojownicza natura. To zazwyczaj spokojne ptaki, ale należy bezwzględnie trzymać samce osobno, ponieważ, jeśli im na to pozwolić, będą ze sobą walczyć na śmierć i życie. To ptaki wytrzymałe na zmiany klimatu, niezwykle żywotne i bardzo aktywne, przez co mogą być bardzo hałaśliwe. Bardzo dobrze polują i są wręcz stworzone do hodowli wolnowybiegowej, nie znoszą zaś zamkniętych przestrzeni przez swoją potrzebę aktywności. Mogą podlecieć na wysokość 2 metrów, stąd potrzeba utrzymania ogrodzenia o odpowiedniej wysokości. Koguty ważą zazwyczaj ok. 2,3 kg, a kury ok. 1,8 kg. Bojowce staroangielskie znane są ze swojej długowieczności.

Odmiany

Standard Carlisle dopuszcza następujące odmiany kolorystyczne: czarno-czerwona cętkowana, czarno-czerwona podpalana, brązowo-czerwona, nakrapiana, szara, złoto-szara, srebrno-szara, niebiesko-czerwona, podpalana niebieskoogoniasta, brązowa biało cętkowana, kukułkowa, czerwono nakrapiana oraz biała. Standard Oxford dopuszcza następujące kolory: ciemnoczerwona z czarną piersią, czerwona z czarną piersią, jasnoczerwona z ciemnymi pasmami, srebrno-szara z czarną piersią, żółto-szara z czarną piersią, szara z czarną piersią, ciemnoszara z czarną piersią, szara przechodząca w ciemnoszarą na piersi, brązowo-czerwona z brązową piersią, pomarańczowo-czerwona z paskowaną piersią, rudo-czerwona z rudą piersią, niebiesko-słomiana ze słomianą piersią, czerwono-słomiana z paskowaną piersią, żółto-srebrno-miodowo-słomiana, czerwono-żółto-zielona, cętkowana, biała, czarna, ciemnordzawo-popielato-mysia, kukułkowa, żółto-szara z brązową piersią, kokosza, różowo-rdzawa, a także biało-popielata!

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Bojowiec staroangielski Pictures

Bojowiec staroangielski na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec staroangielski nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec staroangielski

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.