Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Red Cap Kurczaki

Historia i wygląd

Rasa Redcap (ang. czerwona czapka) wywodzi się z hrabstwa Derbyshire w środkowej Anglii i jest jedną z najstarszych angielskich ras mięsno-nieśnych. To typowe dla Wielkiej Brytanii kurczaki, które można znaleźć w wielu wiejskich zagrodach. Sądzi się, że Redcapy zostały wyhodowane ze skrzyżowania wielu ras, w tym kury hamburskiej i staroangielskiego kura bażanciego. Nazwa pochodzi od zupełnie wyjątkowego różyczkowego grzebienia, który ma ponad 8 cm długości i 7 cm szerokości, jest przyozdobiony wieloma wypustkami, w tym jednym bardzo długim. Te imponujące grzebienie nie pojawiają się jednak u kogutów szybciej, jak w trzecim roku życia. Mają czerwone zausznice, a upierzenie oscyluje między czerwienią i czernią, z ciemnopomarańczowymi plamami na szyi i siodle. Pióra ogonowe pozostają niezmiennie czarne, nogi niebieskawo-czarne, a oczy czerwone. Samice mają piękne brązowe upierzenie, a na końcu każdego pióra znajduje się czarna cętka. Ich grzebienie są w przybliżeniu o połowę mniejsze od grzebieni kogutów. Są chwalone za ich mięso, które ma lekki posmak mięsa dzikiego ptactwa, a kury składają ok. 150-200 jaj rocznie. Są bardzo rzadkie w Europie poza Wielką Brytanią, gdzie są wytrwale hodowane przez grupkę pasjonatów.

Zachowanie i hodowla

To wytrzymałe na zmiany klimatu zwierzęta. Nie są dobrymi kwokami. Najlepiej się czują na wolnym wybiegu, są świetnymi łowcami i całkiem dobrze latają - stąd potrzebują bardzo dużo przestrzeni. Należą do ras długowiecznych, a kury będą składać jaja przez wiele lat. Pisklęta są niezwykle aktywne, mają jasnożółte wczesne upierzenie z czarną plamką na głowie i wraz z dorastaniem wyrastają im coraz ciemniejsze pióra aż do chwili, w której osiągają dojrzałość. Kura może spokojnie ważyć od 2,3 do 2,5 kg, a kogut może osiągnąć wagę 2,7-3 kg.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Red Cap Pictures

Red Cap na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Red Cap nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Red Cap

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.