Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Barnevelder

Historia i wygląd

Barneveldery zostały wyhodowane w Barneveld w Holandii. W zamiarze miała być to rasa wytrzymała na zmiany klimatu, która dawałaby brązowe jaja. Szukano też możliwości poprawienia rasy tak, aby nadawała się na eksport, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii. Starannie więc dobrano rasy, z których krzyżowania otrzymano barneweldera: zmieszano kurczaka holenderskiego z langshanem, brahmę i kochina. Większość hodowli barnevelderów zniknęła. Te, które się uchowały, podają, że kury są bardzo nieśne pod warunkiem, że się ich nie przetuczy.

Zachowanie i hodowla

Trzeba powiedzieć, że to leniwe kurczaki! Właśnie z tego powodu należy im zapewnić wolny wybieg, aby miały nieco ruchu. Pisklęta są żółciutkie i dorastają powoli, a czarne pióra także dość późno wyrastają. Kury się dość często kwoczą, ale to z nich czyni potulne zwierzaki i dobre matki.

Odmiany

Istnieje kilka standardowych odmian upierzenia barnevelderów: czarne, podwójnie emarginowane, czarno-złote i srebrne. Wszystkie odmiany mają bardzo błyszczące pomarańczowe tęczówki i niezwykle żółte nogi. To są wytrzymałe na zmiany klimatu ptaki, które znoszą brązowe jaja.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Barnevelder Pictures

Barnevelder na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Barnevelder nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Barnevelder

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.