Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Sebrytka (Sebright)

Historia i wygląd

Sebrytka to rasa brytyjska. Wyhodował ją brytyjski arystokrata Sir John Sebright w początku XIX wieku. To krzyżówka między rasami bantamów i czubatką polską. Około roku 1874 rasa oficjalnie podzieliła się na dwie: złotą emarginowaną i srebrną emarginowaną, a rok później oficjalnie zmieniono im nazwy na odpowiednio złotą sebrytkę i srebrną sebrytkę. Z kolei w 1899 r. dwie rasy zostały ponownie uznane za jedną, ale o dwóch odmianach: złotej i srebrnej, których nie tylko kolor, ale też pokrój zdefiniowano osobno. W początkach XX wieku rasę udoskonalano, aż przyjęła taką postać i kolor, jakie znamy dziś. W 1952 r. rasa została zestandaryzowana i w tej postaci jest od tej pory hodowana.

Zachowanie i hodowla

To trudne ptaki w hodowli, dlatego nie są odpowiednie dla początkujących. Dorosłe osobniki są wytrzymałe na zmiany klimatu, aktywne i uwielbiają spędzać czas na wolnym wybiegu. Jeśli w okolicy znajdują się drzewa, to możesz mieć pewność, że tam będzie chciała grzędować sebrytka. Nie składają wielu jaj, a te, które składają, są małe i białe. Sebrytki mają zaskakująco wyprostowaną postawę i bardzo dumny chód.

Odmiany

Istnieją dwie oficjalne odmiany: złota i srebrna. Złota jest często opisywana jako intensywna i głęboka, a srebrna jest w rzeczywistości biała. Sebrytki są najbardziej znane z cudownych obwódek na piórach. Każde pióro jest emarginowane na czarno, co też sprawia, że kolor desenia wydaje się jaśniejszy i bardziej uderzający. Sebrytka to jeden z prawdziwych bantamów, co oznacza, że nie posiada ona swojej większej wersji.

Powiązane produkty

Sebrytka (Sebright) Pictures

Sebrytka (Sebright) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Sebrytka (Sebright) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Sebrytka (Sebright)

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.