Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Marsh Daisy Kurczaki

Marsh Daisy Historia i wygląd


Hodowcy John Wright i Charles Moore z hrabstwa Lancashire w północno-zachodniej Anglii stworzyli rasę Marsh Daisy (ang. bagienna stokrotka) dzięki skrzyżowaniu ze sobą wielu ras w latach 1880-1913. Na tę mieszankę na pewno składały się samczyk miniaturowego bojowca staroangielskiego, samica cynamonowego bojowca malajskiego, krzyżówka czarnej kury hamburskiej i białego leghorna, bojowca Pit Game Cock oraz sycylijskiej rasy Buttercup. Marsh Daisy świetnie sobie radzi na podmokłym gruncie - stąd zresztą pochodzi jej nazwa; wymyślił ją Charles Moore, gdy po raz pierwszy zobaczył tę kurę na podmokłym terenie gospodarstwa Johna Wrighta. Myślano, że rasa całkowicie wyginęła, ale w latach 70’ XX wieku odkryto jedno stado tych kur na terenie hrabstwa Somerset w Kornwalii, które do dziś istnieje. Nie zmienia to jednak faktu, że rasa jest cały czas na krawędzi wyginięcia. To małe ptaki jak na rasę ciężką i znane są w kilku odmianach upierzenia, ale wszystkie łączy duży grzebień różyczkowy, białe zausznice, bladozielone nogi oraz pazury w kolorze rogu. Ogon znajduje się pod kątem 45° do korpusu, a pierś jest ładnie zaokrąglona. Ptaki te w budowie bardzo przypominają bojowce. Upierzenie samców jest złote przechodzące w czerwień, następnie w czerń w kierunku ogona, a sam ogon posiada czarne sierpówki. Samice są złoto-czerwono-zielone z orzechowo-czarnymi piórami na karku. Oczy są czerwone, a różyczkowy grzebień jasnoczerwony. Jest to doskonała rasa mięsna, której mięso ma niebywałe walory smakowe. Marsh Daisy nie posiada wersji miniaturowej.

Marsh Daisy Zachowanie i hodowla


Marsh Daisy to wytrzymały ptak, doskonale przystosowany do wolnych wybiegów, który świetnie poluje. Marsh Daisy są długowieczne i niezłe z nich nioski, które składają jaja w kilku różnych odcieniach kremowego. Łatwo też się kwoczą. Mają wyprostowaną postawę, są aktywne i świetnie przystosowane do polowania na podmokłym gruncie. Przez praktyki endogamii w czasach, gdy hodowla prawie nie istniała, koguty często chorują na serce i wiele z nich nie dożywa 3 lat życia. Samce ważą ok. 2,7-3,2 kg, a samice 2,3-2,7 kg.

Marsh Daisy Odmiany


Brązowa, złoto-czerwono-zielona i złota. Istniały także odmiany czarna i biała, ale te w trakcie hodowli zanikły i można je uważać za wymarłe. Odmiana złoto-czerwono-zielona jest obecnie odmianą najpopularniejszą.

Marsh Daisy Status


Bardzo rzadka rasa.

Marsh Daisy Pictures

Odin jedNooki kogucik
Kurczak
sprawdzanie aparatu!
czarne stokrotki bagienne
wysiadująca brązowa stokrotka bagienna
grupa stokrotek błotnych pszenicy
Marsh Daisy Cockerel
Tytus, pan wszystkich!
Brown Marsh Daisy Cockeral
3 kurczaki przy ścianie
Kurczak w ogrodzie

Marsh Daisy na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Marsh Daisy nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Marsh Daisy


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.