Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ohiki Kurczaki

Ohiki Historia i wygląd


Ohiki to prawdziwy bantam, co oznacza, że ta miniaturowa rasa nie ma swojego większego odpowiednika. Wywodzi się z Japonii, gdzie hodowano ją typowo dla celów ozdobnych. Rasa jest klasyfikowana jako bantam długoogoniasty. Najszybciej można ją rozpoznać po jej bardzo krótkich oliwkowych-bladozielonych nogach, niewiarygodnie długich piórach na siodle, które opadają luźno na ciało, oraz pojedynczy grzebień i białe zausznice.

Ohiki Zachowanie i hodowla


Ohiki są wyjątkowo łatwe w obchodzeniu się z nimi, ponieważ są z natury bardzo łagodne i małe. Małe stadko kurczaków ohiki biegające wesoło po ogrodzie to naprawdę uroczy widok. To komiczne bantamy, a przez swoje bardzo krótkie nogi nie wyrządzą prawie żadnej krzywdy Twojemu trawnikowi. Są nie tylko przyjazne wobec ludzi, ale także wobec siebie nazwajem i dobrze sobie radzą na zamkniętych wybiegach, lecz naprawdę błyszczą dopiero na wolnym wybiegu. Ponieważ nie są z natury zbyt aktywne, należy je pilnować, aby się nie utuczyły. Kurki są wspaniałymi matkami i dość łatwo wpadają w fazę kwoczenia. Bardzo się przywiązują do własnych piskląt i nie spuszczają ich z oka przez kilka pierwszych tygodni. Kury nie składają zbyt wielu jaj, ponieważ dają ok. 60 jasnobrązowych jaj rocznie. Pisklęta są malutkie i podatne na choroby, jeśli nie zapewni im się odpowiednio ciepłych warunków przez kilka pierwszych tygodni, dlatego wylęganie powinno się planować kilka tygodni wprzód, aby uniknąć wyklucia piskląt w zimniejsze miesiące. Kiedy już dorosną, ohiki są dość wytrzymałe na zmiany temperatur. Z powodu ich upierzenia warto całkowicie zadaszyć ich wybieg na czas jesieni i zimy, aby na końcówkach sterówek i sierpówek nie gromadziło się błoto. A pamiętaj, że pióra ogonowe u samców potrafią osiągnąć nawet 100 cm długości! Grzęda umocowana nieco wyżej pozwoli piórom zwisać swobodnie.

Koguty ważą ok. 950 g, a kury ok. 750 g.

Ohiki Odmiany


Czerwona z białymi piórami grzbietowymi, czerwona, stalowo-szara, srebrno-szara, a także ruda w USA.

Ohiki Status


Dość popularna rasa.

Ohiki Pictures

Kogut z żółtymi, czerwonymi i czarnymi piórami siedział w ogrodzie
mój srebrny ohiki

Ohiki na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Ohiki nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Ohiki


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.