Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kura hamburska

Kura hamburska Kogut i kura hamburska

Średnia ocena rasy (2 Opinie)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Kura hamburska Historia i wygląd


Nikt dokładnie nie wie, skąd wzięła się kura hamburska, choć najprawdopodobniej wyhodowano ją gdzieś pomiędzy Wielką Brytanią, Holandią i Niemcami. Odmiana cętkowana została opisana ok. 300 lat temu w Wielkiej Brytanii na terenie hrabstwa Yorkshire pod nazwą kury bażanciej i charakteryzowała się głową o klasycznej budowie, białych małżowinach oraz łukowatych wzorach na upierzeniu. Przez to łukowane upierzenie w hrabstwie Lancashire nazywano je księżycówkami (ang. Mooney) i miały one widoczne czarne łuki na białym upierzeniu oraz czerwone zausznice. Księżycówki były lepszymi nioskami oraz nieznacznie dominowały rozmiarem nad kurami bażancimi. Czarne kury bażancie pojawiają się natomiast w źródłach z północnej części Anglii już w 1702 r. Kura hamburska była znakomitą w tym czasie nioską, lecz dziś hoduje się ją głównie jako drób ozbobny. To ptaki o ogromnym wdzięku, zwartej budowie ciała oraz szerokich, płaskich ramionach. Mają długi, ładnie rozpostarty ogon, pięknie zaokrągloną pierś oraz duże skrzydła, które trzymają ładnie złożone przy ciele. Krótki dziób jest lekko łukowaty, a różyczkowy grzebień średniej długości ładnie się transformuje na końcu w jeden długi wypustek. Zausznice są gładkie, okrągłe i płaskie, dzwonki są także okrągłe i gładkie. Szyja w pełni opierzona. Nieopierzone, szczupłe skoki kończą się 4 palcami.

Kura hamburska Zachowanie i hodowla


Hamburki są dobrymi nioskami, składają dość małe białe jaja, zwłaszcza w swojej wersji miniaturowej. Odmiana miniaturowa składa jednak więcej jaj niż jej większa siostra. Pisklęta są aktywne, szybko się pierzą i szybko dorastają. Dzięki swojej aktywnej naturze, kury hamburskie najlepiej się czują na wolnym wybiegu, bardzo dobrze latają i mogą jednorazowo przelecieć spory dystans, stąd ogrodzenie / woliera musi być dostosowane do ich możliwości. Można je trzymać w wolierze lub na wybiegu, lecz muszą być one odpowiednich rozmiarów, aby kurczaki tej rasy były szczęśliwe. Hamburki szybko się nudzą, a nudę mogą zabijać dręcząc inne kury, co może powodować bójki i rany. One po prostu kochają mieć przestrzeń i polować. Lubią też grzędować na drzewach. Nie ma co ukrywać, że dzikusy z nich i niełatwo je oswoić, ale też bardzo szybko uczą się rozpoznawać swojego właściciela i odróżniać go od obcego. Na niedzielny obiad się za bardzo nie nadają, a to przez szarą skórę, która nie robi najlepszego wrażenia na talerzu. Koguty ważą ok. 2,3 kg, a kury ok. 1,8 kg.

Kura hamburska Odmiany


Czarna, złota kreskowana, srebrna kreskowana, złota cętkowana, srebrna cętkowana. Różne odmiany kolorystyczne mają również inne rozmiary. Odmiany kreskowane charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i delikatną budową ciała, podczas gdy odmiany czystych kolorów oraz cętkowane są odrobinę pulchniejsze. Ptaki o ciemniejszym upierzeniu mają brązowawo-czerwone oczy, podczas gdy odmiany jaśniejsze mają oczy czerwonawo-rdzawe. Nogi są szaro-niebieskie.

Kura hamburska Pictures

Kurczak po Hamburgu
Srebrny Spangled Hamburg
Srebrny Spangled Hamburg
Kura hamburska wychodząca!
Duże złote cekiny
Kantam srebrny ołówkiem
Czarny koguci z Hamburgha
Srebro błyszczało Hamburgh
Takie cudowne ptaki
Srebrna Kura Spangled
Srebrny Spangled Cockerel
Młoda kobieta z ołówkiem w Hamburgu
Kogucik Hamburger Złoty Ołówek
Jestem po prostu zbyt słodka
Citron Penciled Hamburg Pullet
Młody Citron Penciled Hamburg Cockerel
Młody Citron Penciled Hamburg Cockerel
Złota Kura Hamburger ołówkiem
Mój Kogut
Srebrny Spangled Hamburg Pullet
Kurczak w klatce
Kurczak z hamburga

Kura hamburska na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura hamburska nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura hamburska (2 z 2)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Bardzo ciekawe kury - Marcin,

Dobry materiał do dalszej hodowli


Piękne, ale nie lubią trzymania na rękach!!! - Hania,

Wiedzą, gdzie mieszkają, nie uciekają mimo że mamy hektar gospodarstwa agroturystycznego i w płocie jest kilka dziur. Ale nie lubią być na rękach, piszczą, jak je oglądamy. Dużo jajek i dużo zachwytów od naszych gości, że są piękne.