Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kura fryzyjska Kurczaki

Samica z żółtym piórkiem Mężczyzna

Kura fryzyjska Historia i wygląd


Kura fryzyjka została wyhodowana w Holandii i tak, jak w przypadku krów fryzyjskich, mówi się, że przybyła z Wysp Fryzyjskich. To bardzo stara rasa, a znaleziska szkieletów kurzych w czasie wykopalisk archeologicznych na Wyspach Fryzyjskich udowodniły, że fryzyjki były już tam hodowane w XI wieku. Jednak ich wzrost popularności poza tym regionem przypada dopiero na lata 80’ XX w.

Kura fryzyjska Zachowanie i hodowla


Kura fryzyjska jest małą rasą, a jednocześnie odznacza się świetną nieśnością. Może znosić nawet 230 jaj rocznie. A ponieważ są niewielkie, nie wymagają też wiele paszy. Fryzyjka nie jest skora do kwoczenia.

Kura fryzyjska Odmiany


Stardardowe odmiany kolorystyczne to złota kreskowana, srebrna kreskowana oraz beżowa kreskowana. Beżowa jest ubarwiona najdziwniej i przez to najbardziej atrakcyjna. Na ten kolor składają się różne odcienie żółci i lekkiego brązu, a także każde z piór jest ozdobione identycznym wzorem, który się bardzo regularnie układa w cętki na całym ciele. Takiego ubarwienia nie spotyka się u żadnej innej rasy kur. Wszystkie odmiany kolorystyczne mają pomarańczowe oczy, białe zausznice i szaro-niebieskie skoki.

Kura fryzyjska Pictures

Wystarczy się rozejrzeć
Frank i Jeffrey the friesian fowl boys
Shazza, nakrapiany Sussex
White-All
Punkt świeckich fryzyjskich
Kogucik fryzyjski w Eglu Classic
Chamois na uchwytach chartley
Kura z czerwonym ołówkiem na uchwytach chartley
Red Penciled Friesian w Chartley Chucks
Lolly - pozuje
Johns
1-dniowe pisklęta fryzyjskie
Fryzyjskie kurczaczki i mama
Kura fryzyjska z Chartley Chucks
Kura fryzyjska
Frank Fryzyjski
Fryzyjskie ptactwo

Kura fryzyjska na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura fryzyjska nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura fryzyjska


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.