Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Kura fryzyjska

Historia i wygląd

Kura fryzyjka została wyhodowana w Holandii i tak, jak w przypadku krów fryzyjskich, mówi się, że przybyła z Wysp Fryzyjskich. To bardzo stara rasa, a znaleziska szkieletów kurzych w czasie wykopalisk archeologicznych na Wyspach Fryzyjskich udowodniły, że fryzyjki były już tam hodowane w XI wieku. Jednak ich wzrost popularności poza tym regionem przypada dopiero na lata 80’ XX w.

Zachowanie i hodowla

Kura fryzyjska jest małą rasą, a jednocześnie odznacza się świetną nieśnością. Może znosić nawet 230 jaj rocznie. A ponieważ są niewielkie, nie wymagają też wiele paszy. Fryzyjka nie jest skora do kwoczenia.

Odmiany

Stardardowe odmiany kolorystyczne to złota kreskowana, srebrna kreskowana oraz beżowa kreskowana. Beżowa jest ubarwiona najdziwniej i przez to najbardziej atrakcyjna. Na ten kolor składają się różne odcienie żółci i lekkiego brązu, a także każde z piór jest ozdobione identycznym wzorem, który się bardzo regularnie układa w cętki na całym ciele. Takiego ubarwienia nie spotyka się u żadnej innej rasy kur. Wszystkie odmiany kolorystyczne mają pomarańczowe oczy, białe zausznice i szaro-niebieskie skoki.

Powiązane produkty

Kura fryzyjska Pictures

Kura fryzyjska na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura fryzyjska nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura fryzyjska

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.