Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Leghorn

Mężczyzna Biała kobieta Bantam czarny

Średnia ocena rasy (3 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Leghorn wywodzi się z włoskiego miasta portowego Livorno, które w języku angielskim znane jest pod nazwą Leghorn. Rasa w odmianie białej przybyła do Wielkiej Brytanii w pierwszym dziesięcioleciu XIX wieku, a wkrótce po niej przywieziono też kurczaki odmiany brązowej. Leghorny mają białe zausznice, żółte skoki, a oczy w wielu odcieniach czerwieni. Samice mają podwójny grzebień, głęboki brzuch i jednolity zaokrąglony ogon. Czujne oczy się wyróżniają, dziób jest krótki i solidny. Zausznice są ładnie podkreślone, a dzwonki długie, cienkie i jędrne w dotyku. Skoki mają długie i nieopierzone, zakończone 4 palcami z długim prostym palcem przeciwstawnym. Natomiast pióra są miękkie i jedwabiste w dotyku. Leghorny były podstawą do wielu krzyżówek z innymi rasami, aby stworzyć kurczaka idealnego do chowu klatkowego, ponieważ leghorny charakteryzują się bardzo dobrą nieśnością i łatwo się przyzwyczajają do nowych warunków.

Zachowanie i hodowla

Leghorny są najbardziej znane ze swojej znakomitej nieśności i bardzo rzadko wpadają w kwoczenie, chyba że pozostawi się je samym sobie. Jaja są spore i mają białą skorupkę, a kury nie przestają ich składać także w zimie. Pisklęta bardzo łatwo się chowają. Szybko się pierzą, szybko rosną i szybko dojrzewają. Grzebień jest duży, dlatego wymaga uwagi podczas zimy, aby uniknąć odmrożeń. Leghorny można zostawić samym sobie na wolnym wybiegu, ale poradzą sobie także na zamkniętym wybiegu lub w wolierze. Tak jak dzieci, leghorny mają nieskończone pokłady energii, są czujne i pozwalają się oswoić, choć nigdy do takiego stopnia, aby się z nimi można było bez kłopotu obchodzić - leghorny wolą przyjaźń na odległość. Mogą być czasem hałaśliwe i, jeśli dasz im ku temu okazję, będą grzędować na drzewach. Ponieważ nie mają zbyt wiele mięsa na sobie, nie sprawdzają się jako główni goście na rodzinnym obiedzie.

Odmiany

Czarna, niebieska (bez obwódki), brązowa, złota, kukułkowa, złoto-szara, srebrno-szara, biała czarno plamkowana, brązowo-żółta, czerwono plamkowana, biała.

Powiązane produkty

Leghorn Pictures

Leghorn na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Leghorn nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Leghorn (3 z 3)

4 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Polecam - Ryszard, London,


- Ilona, London,

Kurki bardzo ruchliwe, dają się nawet pogłaskać, duża nieśność, a jak szybko biegają. Rasa tych kurek godna polecenia.


- Tdsyt, London,

super