Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Leghorn

Mężczyzna Biała kobieta Bantam czarny

Średnia ocena rasy (3 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Leghorn Historia i wygląd


Leghorn wywodzi się z włoskiego miasta portowego Livorno, które w języku angielskim znane jest pod nazwą Leghorn. Rasa w odmianie białej przybyła do Wielkiej Brytanii w pierwszym dziesięcioleciu XIX wieku, a wkrótce po niej przywieziono też kurczaki odmiany brązowej. Leghorny mają białe zausznice, żółte skoki, a oczy w wielu odcieniach czerwieni. Samice mają podwójny grzebień, głęboki brzuch i jednolity zaokrąglony ogon. Czujne oczy się wyróżniają, dziób jest krótki i solidny. Zausznice są ładnie podkreślone, a dzwonki długie, cienkie i jędrne w dotyku. Skoki mają długie i nieopierzone, zakończone 4 palcami z długim prostym palcem przeciwstawnym. Natomiast pióra są miękkie i jedwabiste w dotyku. Leghorny były podstawą do wielu krzyżówek z innymi rasami, aby stworzyć kurczaka idealnego do chowu klatkowego, ponieważ leghorny charakteryzują się bardzo dobrą nieśnością i łatwo się przyzwyczajają do nowych warunków.

Leghorn Zachowanie i hodowla


Leghorny są najbardziej znane ze swojej znakomitej nieśności i bardzo rzadko wpadają w kwoczenie, chyba że pozostawi się je samym sobie. Jaja są spore i mają białą skorupkę, a kury nie przestają ich składać także w zimie. Pisklęta bardzo łatwo się chowają. Szybko się pierzą, szybko rosną i szybko dojrzewają. Grzebień jest duży, dlatego wymaga uwagi podczas zimy, aby uniknąć odmrożeń. Leghorny można zostawić samym sobie na wolnym wybiegu, ale poradzą sobie także na zamkniętym wybiegu lub w wolierze. Tak jak dzieci, leghorny mają nieskończone pokłady energii, są czujne i pozwalają się oswoić, choć nigdy do takiego stopnia, aby się z nimi można było bez kłopotu obchodzić - leghorny wolą przyjaźń na odległość. Mogą być czasem hałaśliwe i, jeśli dasz im ku temu okazję, będą grzędować na drzewach. Ponieważ nie mają zbyt wiele mięsa na sobie, nie sprawdzają się jako główni goście na rodzinnym obiedzie.

Leghorn Odmiany


Czarna, niebieska (bez obwódki), brązowa, złota, kukułkowa, złoto-szara, srebrno-szara, biała czarno plamkowana, brązowo-żółta, czerwono plamkowana, biała.

Leghorn Pictures

Z naszym Friesian Fowl Friend w oponie
Mój stary Legbar
Kurczęta na wybiegu z ogrodzeniem dla kurcząt
Kogut na wybiegu
Mały leghorn
Kurczak w ogrodzie
17-tygodniowy Exchequer Leghorn Pullet
White Leghorn
Lawenda Leghorn
Moon pije drinka
Drzemiący leghorn
exchequer leghorn
Moja piękna biała kura - znosi największe jaja jak na swój mały rozmiar!
Brown Leghorn
Brown Leghorn
Brown Leghorn
Biała kura Leghorn
Xx
Mój były komercyjny leghorn
Casper 12 miesięcy
Kacper
Szef
KACPER
Casper w wieku 21 tygodni
Rowley - generał
Srebrny Leghorn Duckwing
Kobieta White Leghorn użytkownika Harry
Kobieta White Leghorn użytkownika Harry
leghorn

Leghorn na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Leghorn nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Leghorn (3 z 3)


4 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Polecam - Ryszard,


- Ilona,

Kurki bardzo ruchliwe, dają się nawet pogłaskać, duża nieśność, a jak szybko biegają. Rasa tych kurek godna polecenia.


- Tdsyt,

super