Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Vorwerk

Historia i wygląd

Vorwerki pochodzą z Hamburga w Niemczech i zostały wyhodowane przez niejakiego Oskara Vorwerka, od którego wzięły swoją nazwę, ok. 1900 r. Podczas hodowli górę wzięły względy praktyczne (mięso i nieśność), ale nie można też odmówić uroku ich upierzeniu, które jest złote paskowane z przebłyskami bieli. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane na wystawie w 1912 roku. Znawcy tematu twierdzą, że vorwerki powstały ze skrzyżowania lakenvelderów, orpingtonów, ramerlsloherów i andalusianów. Vorwerki są rzadką rasą, a do tego prawie wyginęły po II wojnie światowej. To silne ptaki o niewielkich rozmiarach, szerokim grzbiecie i głębokiej, okrągłej piersi. Głowa jest szeroka, a lico opierzone. Na szczycie głowy znajduje się pojedynczy grzebień średniej wielkości z ładnym ząbkowaniem, pod dziobem wiszą średniej wielkości dzwonki, a głowę przyozdabiają małe białe zausznice. Upierzenie jest miękkie i błyszczące, nogi szaro-niebieskie i zakończone 4 palcami. Rasa istnieje także w wersji miniaturowej.

Zachowanie i hodowla

Vorwerki świetnie polują i doskonale się nadają do dużych i mniejszych gospodarstw. Uwielbiają buszować na wolnym wybiegu, ale nie przeszkadza im też zamknięcie. Są czujne, zawsze czymś zajęte i mają niewielki apetyt. Pisklęta szybko rosną i dojrzewają. Należy jednak pamiętać, że vorwerki dobrze latają i są w stanie pokonać ogrodzenie wysokości 2 metrów, dlatego hodowcy muszą pamiętać o odpowiednich środkach bezpieczeństwa. Kury składają całkiem sporo jaj o białych skorupkach i nie przestaną składać jaj nawet w zimie. Łatwo je oswoić i wcale nie są takie wstydliwe. Samce dobrze się tolerują nawzajem, więc jeśli chcesz mieć więcej niż jednego koguta, możesz je trzymać razem.

Odmiany

Rasa ta jest znana tylko w jednej odmianie: złotej z czarnymi elementami upierzenia. Taką postać kurczaki przyjmują jednak po dłuższym czasie, mniej więcej po trzecim pierzeniu.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Vorwerk Pictures

Vorwerk na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Vorwerk nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Vorwerk

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.