Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Vorwerk Kurczaki

Vorwerk Historia i wygląd


Vorwerki pochodzą z Hamburga w Niemczech i zostały wyhodowane przez niejakiego Oskara Vorwerka, od którego wzięły swoją nazwę, ok. 1900 r. Podczas hodowli górę wzięły względy praktyczne (mięso i nieśność), ale nie można też odmówić uroku ich upierzeniu, które jest złote paskowane z przebłyskami bieli. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane na wystawie w 1912 roku. Znawcy tematu twierdzą, że vorwerki powstały ze skrzyżowania lakenvelderów, orpingtonów, ramerlsloherów i andalusianów. Vorwerki są rzadką rasą, a do tego prawie wyginęły po II wojnie światowej. To silne ptaki o niewielkich rozmiarach, szerokim grzbiecie i głębokiej, okrągłej piersi. Głowa jest szeroka, a lico opierzone. Na szczycie głowy znajduje się pojedynczy grzebień średniej wielkości z ładnym ząbkowaniem, pod dziobem wiszą średniej wielkości dzwonki, a głowę przyozdabiają małe białe zausznice. Upierzenie jest miękkie i błyszczące, nogi szaro-niebieskie i zakończone 4 palcami. Rasa istnieje także w wersji miniaturowej.

Vorwerk Zachowanie i hodowla


Vorwerki świetnie polują i doskonale się nadają do dużych i mniejszych gospodarstw. Uwielbiają buszować na wolnym wybiegu, ale nie przeszkadza im też zamknięcie. Są czujne, zawsze czymś zajęte i mają niewielki apetyt. Pisklęta szybko rosną i dojrzewają. Należy jednak pamiętać, że vorwerki dobrze latają i są w stanie pokonać ogrodzenie wysokości 2 metrów, dlatego hodowcy muszą pamiętać o odpowiednich środkach bezpieczeństwa. Kury składają całkiem sporo jaj o białych skorupkach i nie przestaną składać jaj nawet w zimie. Łatwo je oswoić i wcale nie są takie wstydliwe. Samce dobrze się tolerują nawzajem, więc jeśli chcesz mieć więcej niż jednego koguta, możesz je trzymać razem.

Vorwerk Odmiany


Rasa ta jest znana tylko w jednej odmianie: złotej z czarnymi elementami upierzenia. Taką postać kurczaki przyjmują jednak po dłuższym czasie, mniej więcej po trzecim pierzeniu.

Vorwerk Popularność


Dość popularna rasa.

Vorwerk Pictures

Vorwerk Trio
Big Daddy
Tydzień
:RE
Vorwerk trio.
Pisklę w ogrodzie
Ośmiotygodniowy Vorwerk Cockerel
Dwa kurczaki stojące na drewnianej drabinie
Duży
Sadok, 1-dniowe pisklę vorwerk
salome, brązowa hybryda
Amos i Abigail
Vorwerk Hen
Welsummer Hen
Pisklę Vorwerk w wieku 9 dni
Vorwerk Cockerel
Vorwerk hen
Jestem vorwerk!
Kurczaki w ogrodzie

Vorwerk na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Vorwerk nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Vorwerk


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.