Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brahma Kurczaki

Bantam ciemny samiec Bantam Gold samiec Samica lekka bantam Gold kobieta Gold mężczyzna Lekka kobieta Lekki mężczyzna Samica bantam ciemny

Średnia ocena rasy (1 Opinie)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Brahma Historia i wygląd


Brahmy przybyły za pośrednictwem Brytyjczyków do Europy ok. 1840-1850 r. Nazwa brahma pochodzi od rzeki Brahmaputra w Indiach, choć tak naprawdę rasa została wyhodowana w Ameryce z kury szanghajskiej, cechującej się dużymi rozmiarami i opierzonymi nogami, która została tam sprowadzona w latach 40’ XIX wieku z Chin. Kury szanghajskie skrzyżowano tam z rasą Szary Chittachong pochodzącą z Indii, co dało w efekcie grzebień groszkowy i bardzo wyraziste brwi, które są do dziś ważnymi cechami brahmy. To osiadłe ptaki o szerokich, pełnych korpusach, pełnej piersi i bardzo charakterystycznych, pomarańczowych lub błyszcząco żółtych skokach, obficie opierzonych miękkimi piórami, które dają wizualny efekt pięknych dużych stóp jakby okutanych w papucie. Głowa jest mała jak na tak dużego ptaka, a lico gładkie i wolne od piór z dużymi, odznaczającymi się oczyma. Dziób jest krótki i mocny, grzebień groszkowy lub potrójny, a dzwonki małe. Szeroka brew daje efekt ciężkiego spojrzenia. Ze względu na swój rozmiar, brahmy jako jedne z największych istniejących ras, często są nazywane ‘królową wszystkich ras kurczaków’.

Brahma Zachowanie i hodowla


Brahmy są bardzo dużymi, powolnymi i łagodnymi ptakami, które się świetnie sprawdzają jako kwoczki, ponieważ są w stanie wysiadywać sporo jaj jednocześnie. Jaja są za to małe i nieśność jest niewielka, ale pisklęta są silne i szybko rosną. Mają piękne upierzenie i ogólnie są to niezwykle eleganckie ptaki. Ogrodzenie wysokości 60-90 cm w zupełności im wystarczy, a ze względu na upierzenie na skokach zdecydowanie wolą suche warunki, ponieważ błoto (lub fekalia) łatwo kołtuni im pióra na skokach. Jeśli się tego nie usuwa regularnie, może się to skończyć dla kurczaka utratą pazurów lub końców palców. Powoli dojrzewają - dojście do pełnej dojrzałości zajmuje im 2 lata. Są z natury bardzo ufne i łatwo je oswoić. Ze względu na swój rozmiar, tylko kilka brahm wystarczy, aby zapełnić kurnik, w którym by mieszkało sporo więcej kur innych ras. Nie latają za to w ogóle, więc możesz je spokojnie wypuścić do ogrodu. Kury nie zaczynają składać jaj, dopóki nie mają 6 lub 7 miesięcy, a jaja są tak niewielkie, że jaja niektórych większych ras miniaturowych spokojnie im dorównują. W przeciwieństwie do wielu innych ras, ich nieśność nie spada w ciągu zimy. Są tolerancyjne wobec innych ras i można je spokojnie trzymać z innymi odmianami, a nawet mogą wykazywać objawy uległości wobec kur innych ras pomimo swoich imponujących rozmiarów. Nawet koguty będą się nawzajem tolerować. Brahma jest praktycznie bezgłośna, nawet koguty nie pieją zbyt donośnie. Bardzo obfite upierzenie zapewnia im znakomitą ochronę na zimę.

Brahma Odmiany


Ciemna, jasna, biała, złota, żółto-brązowa. We wszystkich odmianach upierzenia oczy, grzebień i małżowiny są czerwone, a nogi intensywnie żółte.

Brahma Status


Bardzo rzadka rasa.

Brahma Pictures

Kura brahma
Czarna kura brahma spacerująca po ogrodzie.
ładna kura brahma ciesząca się ogrodem.
Brahma Trio
Niektóre z naszych wspaniałych kolekcji! :)
Czarny piesek francolin
Kurczak na wybiegu
Kurczak na wybiegu
Kurczak na wybiegu
Kurczak w ogrodzie
Kurczęta na wybiegu
W ogrodzie stały dwa duże kurczaki i mnóstwo małych żółtych piskląt
Dwie kury w ogrodzie z dużym drewnianym kurnikiem
nie w pełni rozwinięty, ale bardzo duży
Kura bantam z białymi i brązowymi piórami
Kogucik Brahmy
kogut i kura
Baby brahmy
Skład czystego chleba
Moja ciemna kura Brahma
Pieprz ciemna brahma
Brahma
Clover the Brahma
szary
Ciemna brahma
Moxie the Brahma
Zazdrosna mała Abby wypatrująca innych kur.
Koktajle z tatą
Pepper fajna, zgrabna laska na deskorolce!

Brahma na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brahma nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brahma (1 z 1)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Moje brahmy - Fidel,

Swoje dwie brahmy mam od miesiąca i powoli dochodzą do wieku 6 miesięcy. To najspokojniejsza, najsympatyczniejsza kura, jaką kiedykolwiek spotkałem. One są naprawdę towarzyskie, przychodzą do nas, gdy jesteśmy w ogrodzie i zostają z nami nawet przez długie godziny. Dziś jedna z nich złożyła swoje pierwsze jajo i na pewno nie przesadzę, jak napiszę, że było rozmiaru L-ki. Gdybym miał możliwość, to bym wszystkie moje kury zamienił na brahmy. Jeszcze nie spotkałem takich miłych, pięknych kurczaków jak one!