Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Yamato Gunkei Kurczaki

Yamato Gunkei Historia i wygląd


Yamato Gunkei to największa z małych ras Shamo i wywodzi się z Japonii. ‘Gunkei’ to inny sposób odczytania pisowni znaków ‘Shamo’ i stąd się bierze inna nazwa. Ptak ma duży kościec, solidne nogi oraz ogon przypominający kształtem ogon krewetki. Skrzydła są luźno trzymane na wysokości ramion. Najbardziej uderzającą cechą tej rasy jest nienaturalnie rozwinięty worek szyjny, który zwisa pod gardłem i jest obleczony bardzo pomarszczoną skórą. Wraz z wiekiem zwierzęcia, skóra się coraz bardziej marszczy i niektórzy twierdzą, że pod koniec życia ptaka może wyglądać naprawdę groteskowo. Upierzenie jest twarde, ale niezbyt obfite z łysymi plackami pod gardłem, stekiem i grzebieniem mostka, które odsłaniają czerwoną skórę. Stada rozrodowe i jaja są pilnie strzeżone w Japonii i to głównie z tego powodu ta rasa jest tak rzadka. Bardzo trudno znaleźć prawdziwego Yamato Gunkei u hodowców, choć rynek jest pełen ich imitacji.

Yamato Gunkei Zachowanie i hodowla


Yamato Gunkei są podobno łatwe w oswojeniu i szybko się adaptują do nowego otoczenia. Kury mają tendencje do kwoczenia, ale nie nadają się do wysiadywania jaj ze względu na ich muskularną budowę ciała. Białe lub z odcieniami innych kolorów jaja pojawiają się z rzadka, ta rasa nie jest więc dobrym wyborem dla tych, którzy chcieliby od kurczaków dostawać regularnie jaja w prezencie. Yamato Gunkei są jednak ciekawym wyborem dla tych, którzy chcieliby w swoim ogrodzie mieć przyjaznego, choć nietypowego kurczaka, który się odnajdzie w mieszanym stadzie. Yamato Gunkei świetnie polują i idealnie się nadają na wolny wybieg, ale poradzą sobie też na zamkniętym wybiegu lub w wolierze.

Yamato Gunkei Odmiany


Czarno-czerwona, czarna, czerwona, biała, podpalana.

Yamato Gunkei Status


Rasa zagrożona wyginięciem.

Yamato Gunkei Pictures

Yamato Gunkei na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Yamato Gunkei nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Yamato Gunkei


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.