Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Yamato Gunkei Kurczaki

Historia i wygląd

Yamato Gunkei to największa z małych ras Shamo i wywodzi się z Japonii. ‘Gunkei’ to inny sposób odczytania pisowni znaków ‘Shamo’ i stąd się bierze inna nazwa. Ptak ma duży kościec, solidne nogi oraz ogon przypominający kształtem ogon krewetki. Skrzydła są luźno trzymane na wysokości ramion. Najbardziej uderzającą cechą tej rasy jest nienaturalnie rozwinięty worek szyjny, który zwisa pod gardłem i jest obleczony bardzo pomarszczoną skórą. Wraz z wiekiem zwierzęcia, skóra się coraz bardziej marszczy i niektórzy twierdzą, że pod koniec życia ptaka może wyglądać naprawdę groteskowo. Upierzenie jest twarde, ale niezbyt obfite z łysymi plackami pod gardłem, stekiem i grzebieniem mostka, które odsłaniają czerwoną skórę. Stada rozrodowe i jaja są pilnie strzeżone w Japonii i to głównie z tego powodu ta rasa jest tak rzadka. Bardzo trudno znaleźć prawdziwego Yamato Gunkei u hodowców, choć rynek jest pełen ich imitacji.

Zachowanie i hodowla

Yamato Gunkei są podobno łatwe w oswojeniu i szybko się adaptują do nowego otoczenia. Kury mają tendencje do kwoczenia, ale nie nadają się do wysiadywania jaj ze względu na ich muskularną budowę ciała. Białe lub z odcieniami innych kolorów jaja pojawiają się z rzadka, ta rasa nie jest więc dobrym wyborem dla tych, którzy chcieliby od kurczaków dostawać regularnie jaja w prezencie. Yamato Gunkei są jednak ciekawym wyborem dla tych, którzy chcieliby w swoim ogrodzie mieć przyjaznego, choć nietypowego kurczaka, który się odnajdzie w mieszanym stadzie. Yamato Gunkei świetnie polują i idealnie się nadają na wolny wybieg, ale poradzą sobie też na zamkniętym wybiegu lub w wolierze.

Odmiany

Czarno-czerwona, czarna, czerwona, biała, podpalana.

Status

Rasa zagrożona wyginięciem.

Powiązane produkty

Yamato Gunkei Pictures

Yamato Gunkei na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Yamato Gunkei nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Yamato Gunkei

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.