Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) Kurczaki

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) Historia i wygląd


Brodacz watermalski wywodzi się z Belgii i jest blisko spokrewniony z innymi belgijskimi bantamami. Wiemy o początkach rasy kilka podstawowych rzeczy: została wyhodowana na początku XX w. w mieście Watermael w lokalu ‘Les Fruferes’, którego właścicielem był Antoine Dresse. Jest to jeden z prawdziwych bantamów, co znaczy, że rasa nie ma swojego dużego odpowiednika. Ma piękne nieopierzone nogi, niecodzienny grzebień różyczkowy z trzema wypustkami oraz małą brodę, która nadaje tym kurom nieco wyglądu krasnala ogrodowego.

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) Zachowanie i hodowla


Brodacz watermalski jest łatwy w oswojeniu i może być bardzo przyjazny, stąd łatwo z nich uczynić ulubione zwierzę dla dzieci. Z powodu małych rozmiarów i cudownego usposobienia są często pokazywane na wystawach; są z natury spokojne i łatwo się z nimi można obchodzić. Kurki składają małe białe jaja, ale następuje to rzadko, a one same bardzo łatwo wpadają w kwoczenie i są bardzo opiekuńczymi matkami. Ich skrzydła zdają się nieco opadać, ale taki jest standard rasy. Brodacze de Watermael dobrze sobie radzą z zamknięciem, ale potrzebują bardzo bezpiecznego wybiegu, ponieważ jako najmniejsze z belgijskich brodaczy bardzo łatwo się przecisną nawet przez najmniejsze szpary w ogrodzeniu. Samce potrafią być agresywne wobec ludzi i podczas sezonu godowego bronią swoich samic, dlatego najlepiej trzymać koguta jedynie wtedy, gdy chcesz rozmnażać swoje kurki.

Kogut waży średnio 620 g, a kura 510 g, co jest naprawdę małą wagą nawet jak na kurze standardy!

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) Odmiany


Ponad 25 odmian kolorystycznych (!), włącznie z brązowo-żółtą, białą, kukułkową, niebieską i złotą czarno-biało cętkowaną (Mille Fleur).

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) Status


Dość popularna rasa.

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) Pictures

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz watermalski (Barbu de Watermael)


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.