Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael)

Historia i wygląd

Brodacz watermalski wywodzi się z Belgii i jest blisko spokrewniony z innymi belgijskimi bantamami. Wiemy o początkach rasy kilka podstawowych rzeczy: została wyhodowana na początku XX w. w mieście Watermael w lokalu ‘Les Fruferes’, którego właścicielem był Antoine Dresse. Jest to jeden z prawdziwych bantamów, co znaczy, że rasa nie ma swojego dużego odpowiednika. Ma piękne nieopierzone nogi, niecodzienny grzebień różyczkowy z trzema wypustkami oraz małą brodę, która nadaje tym kurom nieco wyglądu krasnala ogrodowego.

Zachowanie i hodowla

Brodacz watermalski jest łatwy w oswojeniu i może być bardzo przyjazny, stąd łatwo z nich uczynić ulubione zwierzę dla dzieci. Z powodu małych rozmiarów i cudownego usposobienia są często pokazywane na wystawach; są z natury spokojne i łatwo się z nimi można obchodzić. Kurki składają małe białe jaja, ale następuje to rzadko, a one same bardzo łatwo wpadają w kwoczenie i są bardzo opiekuńczymi matkami. Ich skrzydła zdają się nieco opadać, ale taki jest standard rasy. Brodacze de Watermael dobrze sobie radzą z zamknięciem, ale potrzebują bardzo bezpiecznego wybiegu, ponieważ jako najmniejsze z belgijskich brodaczy bardzo łatwo się przecisną nawet przez najmniejsze szpary w ogrodzeniu. Samce potrafią być agresywne wobec ludzi i podczas sezonu godowego bronią swoich samic, dlatego najlepiej trzymać koguta jedynie wtedy, gdy chcesz rozmnażać swoje kurki.

Kogut waży średnio 620 g, a kura 510 g, co jest naprawdę małą wagą nawet jak na kurze standardy!

Odmiany

Ponad 25 odmian kolorystycznych (!), włącznie z brązowo-żółtą, białą, kukułkową, niebieską i złotą czarno-biało cętkowaną (Mille Fleur).

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) Pictures

Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz watermalski (Barbu de Watermael) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz watermalski (Barbu de Watermael)

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.