Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Yokohama

Historia i wygląd

Kurczaki rasy Yokohama pochodzą z Japonii i eksportowano je początkowo z portu w mieście Yokohama, od którego wzięły swoją nazwę. Zostały wyhodowane jako rasa ozdobna lub wystawowa i są najlepiej znane dzięki swym pięknym długim ogonom oraz długim piórom grzbietowym. Standard rasy precyzuje, że kurczaki Yokohama powinny mieć żółtą skórę i orzeszkowy lub groszkowy grzebień. Rasa występuje w wariancie normalnym i miniaturowym.

Zachowanie i hodowla

Yokohamy to eleganckie ptaki i doskonale się nadają do Twojego stada w ogrodzie. Są przyjazne, łatwo je oswoić, ale mają tendencje do uciekania, jeśli nie poświęcać im regularnie uwagi. Samice składają kremowe lub w odcieniach innych kolorów jaja, lecz niezbyt często; niektórzy hodowcy twierdzą, że jeśli karmić Yokohamy paszą bogatą w białko (np. z dodatkiem ryb), będą one składać jaja codziennie. Piękny długi ogon potrafi jednak ucierpieć podczas niepogody i gdy gleba jest błotnista. Hodowcy często trzymają te kurczaki w domach, aby zapobiec uszkodzeniu lub odbarwieniu piór, a także powstrzymać pierzenie po to, aby ogon był jak najpiękniejszy, a pióra jak najdłuższe. Yokohamy są idealnym dodatkiem do ogrodu, ale wymagają od swoich właścicieli więcej uwagi niż inne kurczaki. Yokohamy mają spokojną, potulną naturę i dobrze znoszą zamknięte przestrzenie oraz mieszane stada. Nie są jednak zbyt odporne na zmiany klimatu, dlatego będą potrzebowały Twojej pomocy, aby przetrwać zimę.

W wersji dużej koguty ważą około 2 kg, a kury około 1,6 kg. W wersji miniaturowej kogut i kura ważą odpowiednio 740 g i 625 g.

Odmiany

Biała, złoto-czerwona.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Yokohama Pictures

Yokohama na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Yokohama nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Yokohama

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.