Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Yokohama Kurczaki

Yokohama kurczak w gałęziach drzewa Piękne yokohama kurczak zwiedzanie w żwirze

Yokohama Historia i wygląd


Kurczaki rasy Yokohama pochodzą z Japonii i eksportowano je początkowo z portu w mieście Yokohama, od którego wzięły swoją nazwę. Zostały wyhodowane jako rasa ozdobna lub wystawowa i są najlepiej znane dzięki swym pięknym długim ogonom oraz długim piórom grzbietowym. Standard rasy precyzuje, że kurczaki Yokohama powinny mieć żółtą skórę i orzeszkowy lub groszkowy grzebień. Rasa występuje w wariancie normalnym i miniaturowym.

Yokohama Zachowanie i hodowla


Yokohamy to eleganckie ptaki i doskonale się nadają do Twojego stada w ogrodzie. Są przyjazne, łatwo je oswoić, ale mają tendencje do uciekania, jeśli nie poświęcać im regularnie uwagi. Samice składają kremowe lub w odcieniach innych kolorów jaja, lecz niezbyt często; niektórzy hodowcy twierdzą, że jeśli karmić Yokohamy paszą bogatą w białko (np. z dodatkiem ryb), będą one składać jaja codziennie. Piękny długi ogon potrafi jednak ucierpieć podczas niepogody i gdy gleba jest błotnista. Hodowcy często trzymają te kurczaki w domach, aby zapobiec uszkodzeniu lub odbarwieniu piór, a także powstrzymać pierzenie po to, aby ogon był jak najpiękniejszy, a pióra jak najdłuższe. Yokohamy są idealnym dodatkiem do ogrodu, ale wymagają od swoich właścicieli więcej uwagi niż inne kurczaki. Yokohamy mają spokojną, potulną naturę i dobrze znoszą zamknięte przestrzenie oraz mieszane stada. Nie są jednak zbyt odporne na zmiany klimatu, dlatego będą potrzebowały Twojej pomocy, aby przetrwać zimę.

W wersji dużej koguty ważą około 2 kg, a kury około 1,6 kg. W wersji miniaturowej kogut i kura ważą odpowiednio 740 g i 625 g.

Yokohama Odmiany


Biała, złoto-czerwona.

Yokohama Status


Dość popularna rasa.

Yokohama Pictures

kogut yokohama
kogut yokohama

Yokohama na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Yokohama nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Yokohama


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.