Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Delaware Kurczaki

Delaware-chicken-grazing Delaware-chicken-in-field Delaware-chicken-close-up

Delaware Historia i wygląd


Pierwotnie zwana Indian River, ta rzadka rasa została wyhodowana w 1940 r. przez George’a Ellisa w stanie Delaware w USA przez skrzyżowanie ze sobą kogutów rasy kreskowanej Plymouth Rock z kurami rasy New Hampshire. Jeśli skrzyżować ze sobą kurę rasy Delaware z kogutem ras New Hampshire lub Rhode Island Red (karmazynem), to otrzymamy pisklęta, których płeć można łatwo rozpoznać po kolorze upierzenia (tzw. rasa autoseksująca). Swego czasu rasa ta była niezwykle popularna jako brojler w Stanach Zjednoczonych i do dziś pozostaje tam popularna tak jako kura mięsna, jak i nioska. Ptaki mają w większości białe upierzenie z czarnym paskowaniem na karku i ogonie. Posiadają pojedynczy grzebień i w zasadzie poza USA nie są na świecie szerzej znane.

Delaware Zachowanie i hodowla


Kury Delaware są spokojne, przyjazne, a ich silne i wytrzymałe na zmiany temperatur pisklęta szybko dorastają. Bardzo dobrze się niosą, składają brązowe jaja, a ich nieśność wcale nie spada w ciągu zimy. Mają jednak ciągoty ku kwoczeniu. Łatwo się przyzwyczajają do nowych warunków, nie mają problemów z ograniczoną przestrzenią na wybiegu czy z chowem wolnowybiegowym. Koguty mogą ważyć w granicach 3,6 kg, a kury 2,7 kg.

Delaware Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Delaware Pictures

Delaware na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Delaware nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Delaware


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.