Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Delaware

Historia i wygląd

Pierwotnie zwana Indian River, ta rzadka rasa została wyhodowana w 1940 r. przez George’a Ellisa w stanie Delaware w USA przez skrzyżowanie ze sobą kogutów rasy kreskowanej Plymouth Rock z kurami rasy New Hampshire. Jeśli skrzyżować ze sobą kurę rasy Delaware z kogutem ras New Hampshire lub Rhode Island Red (karmazynem), to otrzymamy pisklęta, których płeć można łatwo rozpoznać po kolorze upierzenia (tzw. rasa autoseksująca). Swego czasu rasa ta była niezwykle popularna jako brojler w Stanach Zjednoczonych i do dziś pozostaje tam popularna tak jako kura mięsna, jak i nioska. Ptaki mają w większości białe upierzenie z czarnym paskowaniem na karku i ogonie. Posiadają pojedynczy grzebień i w zasadzie poza USA nie są na świecie szerzej znane.

Zachowanie i hodowla

Kury Delaware są spokojne, przyjazne, a ich silne i wytrzymałe na zmiany temperatur pisklęta szybko dorastają. Bardzo dobrze się niosą, składają brązowe jaja, a ich nieśność wcale nie spada w ciągu zimy. Mają jednak ciągoty ku kwoczeniu. Łatwo się przyzwyczajają do nowych warunków, nie mają problemów z ograniczoną przestrzenią na wybiegu czy z chowem wolnowybiegowym. Koguty mogą ważyć w granicach 3,6 kg, a kury 2,7 kg.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Delaware Pictures

Delaware na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Delaware nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Delaware

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.