Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Welbar

Historia i wygląd

Welbary zostały wyhodowane w Wielkiej Brytanii w 1941 r., gdy skrzyżowano ze sobą rasy Welsummer i kreskowaną Plymouth Rock. Mają wyprostowaną postawę, są aktywne, ich ciała mają regularną budowę, grzbiet szeroki i długi, a pierś pełną i zaokrągloną. Skrzydła są trzymane krótko i blisko ciała, a ogon duży, pełny i wysoko uniesiony. Welbary mają głęboki, szeroki brzuch. Dziób za to jest krótki i głęboki, a pojedynczy, średniej wielkości grzebień jędrny i postawiony na sztorc. Lico gładkie, średniej wielkości dzwonki wiszą blisko siebie, a zausznice małe. Pióra na karku i grzbiecie są obfite, a szyja długa. Nieopierzone nogi kończą się 4 palcami. Upierzenie jest jedwabiste w dotyku.

Odmiany

Srebrny welbar jest w przeważającej mierze srebrny z niektórymi czarnymi piórami na grzbiecie oraz czarnym paskowaniem na skrzydłach i ogonie. Pierś jest czarna ze srebrnymi cętkami. Samice mają łososiową pierś, a pióra grzbietowe są czarno kreskowane. Skrzydła są w niewielkim stopniu paskowane, a ogon ciemnoszary. Złoty welbar jest w głównej mierze złoty, ale samce mają czarne cętki na piórach grzbietowych, czarne paskowanie na skrzydłach i ogonie, a pierś jest czarna złoto paskowana. Samice są kreskowane na biało na głowie i grzbiecie. Pierś mają łososiową, a skrzydła i siodło są lekko kreskowane na szaro. Ogon jest brązowo-szary oraz lekko paskowany.

Popularność

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Welbar Pictures

Welbar na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Welbar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Welbar

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.