Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Norfolk Grey Kurczaki

Duży kogut norfolk szary Duża kura norfolk szary

Norfolk Grey Historia i wygląd


Rasa Norfolk Grey wywodzi się z miasta Norwich w hrabstwie Norfolk w Anglii. Pierwsze okazy zostały wyhodowane przez człowieka o nazwisku Fred Myhill tuż przed I wojną światową jako rasa użytkowa. Znane były wtedy jako ‘czarna Maria’ (ang. Black Maria). Nazwa, niestety, przywodziła na myśl skojarzenia z pogrzebami i dość szybko ją porzucono na rzecz Norfolk Grey. Zostały po raz pierwszy zaprezentowane na wystawie rolniczej w 1920 r. To ciężka rasa, ale jak na taką kwalifikację nie jest aż tak ciężka w porównaniu z innymi, ponieważ koguty ważą przeciętnie ok. 2,7-3,2 kg. Wyhodowano je z krzyżówki bojowca nowoangielskiego i Wyandotte. Norfolk Grey posiadają pojedynczy grzebień, czerwone lico z czarnymi oczami, a także ciemnoszare lub czarne skoki. Upierzenie jest pięknie kreskowane, a koguty mają cudowne srebrne czarno kreskowane pióra na grzbiecie, szyi, tyle oraz na skrzydłach, podczas gdy reszta upierzenia jest czarna. Pióra na grzbiecie samic są podobne do tych u samców, lecz więcej w nich czerni od gardła w dół, a samo gardło jest srebrno emarginowane. Z Norfolk Grey można uzyskać całkiem sporo mięsa, jeśli się pozwoli im długo dojrzewać. Są też regularnymi gośćmi na wystawach drobiu ozdobnego, gdzie zdobywają nagrody. To rzadka rasa, która prawie zaginęła w latach 70’ XX wieku, ale szczęśliwie w 1974 r. odnaleziono jedną prywatną hodowlę z 4 uchowanymi ptakami tej rasy i od tamtej pory prowadzi się intensywną akcję odnowy rasy. Istnieje ona także w swojej wersji miniaturowej, lecz jest ona dostępna tylko w jednej wersji kolorystycznej.

Norfolk Grey Zachowanie i hodowla


Norfolk Grey uwielbia polować i z tego powodu preferuje wolne wybiegi. Samce mogą osiągnąć wagę od 3,2 do 3,6 kg, a samice ważą zazwyczaj 2,3-2,7 kg. Kwoczą zupełnie normalnie i mają całkiem niezłą nieśność.

Norfolk Grey Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Norfolk Grey Pictures

23-tygodniowa kura NG
Kury z Norfolk Grey
Pisklęta z Norfolk Grey
Najlepsze
Norfolk Grey Poultry Stock Kogucik
pisklę szare norfolk
Grupa Norfolk Grey
Kura Norfolk Grey
Kogucik szary Norfolk
Norfolk Grey Cockerel
Trzy kurczaki na wybiegu
Lincolnshire buff w biegu

Norfolk Grey na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Norfolk Grey nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Norfolk Grey


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.