Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Norfolk Grey

Historia i wygląd

Rasa Norfolk Grey wywodzi się z miasta Norwich w hrabstwie Norfolk w Anglii. Pierwsze okazy zostały wyhodowane przez człowieka o nazwisku Fred Myhill tuż przed I wojną światową jako rasa użytkowa. Znane były wtedy jako ‘czarna Maria’ (ang. Black Maria). Nazwa, niestety, przywodziła na myśl skojarzenia z pogrzebami i dość szybko ją porzucono na rzecz Norfolk Grey. Zostały po raz pierwszy zaprezentowane na wystawie rolniczej w 1920 r. To ciężka rasa, ale jak na taką kwalifikację nie jest aż tak ciężka w porównaniu z innymi, ponieważ koguty ważą przeciętnie ok. 2,7-3,2 kg. Wyhodowano je z krzyżówki bojowca nowoangielskiego i Wyandotte. Norfolk Grey posiadają pojedynczy grzebień, czerwone lico z czarnymi oczami, a także ciemnoszare lub czarne skoki. Upierzenie jest pięknie kreskowane, a koguty mają cudowne srebrne czarno kreskowane pióra na grzbiecie, szyi, tyle oraz na skrzydłach, podczas gdy reszta upierzenia jest czarna. Pióra na grzbiecie samic są podobne do tych u samców, lecz więcej w nich czerni od gardła w dół, a samo gardło jest srebrno emarginowane. Z Norfolk Grey można uzyskać całkiem sporo mięsa, jeśli się pozwoli im długo dojrzewać. Są też regularnymi gośćmi na wystawach drobiu ozdobnego, gdzie zdobywają nagrody. To rzadka rasa, która prawie zaginęła w latach 70’ XX wieku, ale szczęśliwie w 1974 r. odnaleziono jedną prywatną hodowlę z 4 uchowanymi ptakami tej rasy i od tamtej pory prowadzi się intensywną akcję odnowy rasy. Istnieje ona także w swojej wersji miniaturowej, lecz jest ona dostępna tylko w jednej wersji kolorystycznej.

Zachowanie i hodowla

Norfolk Grey uwielbia polować i z tego powodu preferuje wolne wybiegi. Samce mogą osiągnąć wagę od 3,2 do 3,6 kg, a samice ważą zazwyczaj 2,3-2,7 kg. Kwoczą zupełnie normalnie i mają całkiem niezłą nieśność.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Norfolk Grey Pictures

Norfolk Grey na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Norfolk Grey nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Norfolk Grey

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.