Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Australorp

Historia i wygląd

Rasa Australorp została wyhodowana dla celów użytkowych w Australii w latach 20’ XX w. z czarnych Orpingtonów, głównie ze względu na nieśność niż mięsność. Nazwa rasy wywodzi się od klubu, gdzie wyhodowano tę rasę - The Australian Orpington Club. Kurczaki tej rasy są wspaniałymi nioskami, znoszą jaja w kilku tonacjach kolorystycznych oraz są dumnymi posiadaczami tytułu najlepszych niosek na świecie - jedna kura potrafiła znieść 364 jaja w 365 dni! Są mniejsze i szczuplejsze od Orpingtonów, ale wciąż mają na sobie sporo mięsa. Ich czarne pióra mają charakterystyczny zielony połysk, a ich wyraziste oczy mają ciemne tęczówki. Grzebień jest pojedynczy i regularnie ząbkowany, a zausznice i średniej długości dzwonki czerwone. Mają mocne czarne i nieopierzone skoki, zakończone czterema palcami.

Zachowanie i hodowla

Kury rasy Australorp są aktywne i rosną na tyle szybko, że zaczynają znosić jaja już w 5 miesiącu życia. Są niezrównanymi nioskami i do tego niespecjalnie chętnie kwoczą. Stanowią świetny materiał na zwierzęta domowe, ponieważ mają spokojną i towarzyską naturę, choć dzieciom może być trudno wziąć je na ręce ze względu na ich wagę. Dobrze się czują na zamkniętych wybiegach, ale bardzo dobrze się też odnajdują w hodowli wolnowybiegowej. Nie latają zbyt dobrze, dlatego Twoje ogrodzenie nie musi być szczególnie wysokie. Są też bardzo wytrzymałe na zmiany klimatu i nie boją się srogiej zimy. Kogut rasy Australorp będzie ważył ok. 3,8 kg, a kura ok. 2,9 kg.

Odmiany

Istnieją dwie odmiany: czarna, która ma pióra z wyraźnym zielonym połyskiem, oraz niebieska, której pióra w rzeczywistości są ciemnoszaro-niebieskie z ciemnoniebieską obwódką.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Australorp Pictures

Australorp na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Australorp nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Australorp

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.