Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Australorp Kurczaki

Australorps-chicken-white-background Australorps-chicken-pecking Australorps - kurczak - czarny Australorps-chicken-garden

Australorp Historia i wygląd


Rasa Australorp została wyhodowana dla celów użytkowych w Australii w latach 20’ XX w. z czarnych Orpingtonów, głównie ze względu na nieśność niż mięsność. Nazwa rasy wywodzi się od klubu, gdzie wyhodowano tę rasę - The Australian Orpington Club. Kurczaki tej rasy są wspaniałymi nioskami, znoszą jaja w kilku tonacjach kolorystycznych oraz są dumnymi posiadaczami tytułu najlepszych niosek na świecie - jedna kura potrafiła znieść 364 jaja w 365 dni! Są mniejsze i szczuplejsze od Orpingtonów, ale wciąż mają na sobie sporo mięsa. Ich czarne pióra mają charakterystyczny zielony połysk, a ich wyraziste oczy mają ciemne tęczówki. Grzebień jest pojedynczy i regularnie ząbkowany, a zausznice i średniej długości dzwonki czerwone. Mają mocne czarne i nieopierzone skoki, zakończone czterema palcami.

Australorp Zachowanie i hodowla


Kury rasy Australorp są aktywne i rosną na tyle szybko, że zaczynają znosić jaja już w 5 miesiącu życia. Są niezrównanymi nioskami i do tego niespecjalnie chętnie kwoczą. Stanowią świetny materiał na zwierzęta domowe, ponieważ mają spokojną i towarzyską naturę, choć dzieciom może być trudno wziąć je na ręce ze względu na ich wagę. Dobrze się czują na zamkniętych wybiegach, ale bardzo dobrze się też odnajdują w hodowli wolnowybiegowej. Nie latają zbyt dobrze, dlatego Twoje ogrodzenie nie musi być szczególnie wysokie. Są też bardzo wytrzymałe na zmiany klimatu i nie boją się srogiej zimy. Kogut rasy Australorp będzie ważył ok. 3,8 kg, a kura ok. 2,9 kg.

Australorp Odmiany


Istnieją dwie odmiany: czarna, która ma pióra z wyraźnym zielonym połyskiem, oraz niebieska, której pióra w rzeczywistości są ciemnoszaro-niebieskie z ciemnoniebieską obwódką.

Australorp Status


Dość popularna rasa.

Australorp Pictures

Kura karate
Fb.com/luka.nevski
Charlie, 9 miesięcy i wspaniały!
Australijczycy mają prawie tydzień.
Zdjęcie czarnej kury w słońcu z bliska
13-tygodniowy Australorp Cockeriel
pani Blacky, jest bardzo stara
Pancake the Australorp
Bantamy Australorp, Molly i Mandy.
Australorp
Australorp cockerel
Kura Bantam z trzema pisklętami Australorps
spójrz na austalorp
kratos rozglądający się po swoim biegu
kratos pije do vlad z dachu
Australorp pullet
Kurczak w klatce
Kurczak pozujący do zdjęć
Pozowanie kurczaka
Pozowanie
Pozowanie w barnevelde

Australorp na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Australorp nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Australorp


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.