Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czubatka polska

Kozica męska Gold mężczyzna Czarna samica z białym grzebieniem Biała kobieta

Średnia ocena rasy (2 Opinie)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Czubatka polska Historia i wygląd


Czubatki polskie znane są na Zachodzie po prostu jako rasa polska lub Poland. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza na świecie rasa kur czubatych i jednocześnie jedna z najstarszych. Już w XVI wieku ludzie zdawali sobie sprawę z czystości tej rasy, a hodowcy oficjalnie ją zakwalifikowali jako rasę hodowlaną na wystawie w Londynie w 1845 r. Wtedy w standardzie mieściły się 4 odmiany kolorystyczne.

Czubatka polska Zachowanie i hodowla


Czubatki polskie to niezwykłe i piękne ptaki. I trudno zaprzeczyć, że ze swoim czubem wyglądają bardzo dziwnie jak na kurę! Składają całkiem niezłą ilość białych jaj w roku. Sądzi się o nich zazwyczaj, że nie lubią kwoczyć, ale od czasu do czasu mogą wpaść w tę fazę. Hodowcy często spinają ich czuby, aby z jednej strony utrzymać je w czystości, a z drugiej pozwolić ptakom lepiej widzieć. Czaszka czubatek polskich jest cienka w porównaniu z innymi rasami, a im samym łatwo jest się przez to wyziębić. Trzeba także uważać na ptaszyńca i świerzbowce, ponieważ czubatkom nie jest tak łatwo się regularnie wyskubywać.

Czubatka polska Odmiany


Istnieje wiele odmian kolorystycznych czubatki polskiej. Największe wrażenie robi czarna z białym czubem. Inne podobne odmiany to niebieska z białym czubem i kukułkowa z białym czubem. Te trzy wyżej wymienione odmiany nie mają brody, za to mają ładnie eksponowane dzwonki; wszystkie pozostałe odmiany są brodate, a dzwonki mają przesłonięte. Zausznice pozostają białe. Czub u samic jest nieco bardziej okrągły, podczas gdy u samców bardziej spiczasty. Wszystkie czubatki polskie mają czerwone oczy, natomiast dzioby i skoki pozostają ciemnoniebieskie we wszystkich odmianach oprócz kukułkowej z białym czubem, u której dziób i nogi są znacznie bledsze. Odmiany beżowa, złota i srebrna są wszystkie emarginowane.

Czubatka polska Pictures

Odpoczywające kury muchołówki karłowatej
Polska kura z pięknymi piórami.
Polski kurczak na patio
Kurczak w ogrodzie
Polska Laska 6 tygodni
Polska Laska 6 tygodni
Coco the White Sussex x Polish Bantam!
Kurczak w ogrodzie
Wspaniały polski kurczak!
Kurczak przed drewnianym kurnikiem
Laski siedzące na ramionach pań
Kurczak siedzący na plecach chłopca
Kury na zewnątrz
Mały Polski Kogucik
Piękny Polski Kogucik!
Kurczak na wybiegu
Kurczak na drewnie
Kura Czarny Biały Grzywacz
Polskie kury
Odmiana barwna Żółta (bardzo rzadka)
Do mnie do ciebie
mój ulubiony kurczak to taka postać
Paloma, nowa biała dziewczyna
To samica polskiej kury
Ucząc się latać
Włosy zimowe Camus
Gandalf, mój biały kogucik
Po pracy odpoczynek
Huśtająca się laska

Czubatka polska na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Czubatka polska nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Czubatka polska (2 z 2)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Piękna i przyjazna rasa - Xyz,

Według mnie to najpiękniejsza rasa, z przyjaznym charakterem. Oswajana od małego stwarza niesamowitą relacje między kurczakiem, a człowiekiem.


Cudowne! - Wanda, Somerset,

Właśnie kupiłam swoją pierwszą czubatkę - czarnego koguta z białym czubem i dałam mu na imię Ludwik. Zakochałam się w nim, jak tylko go zobaczyłam u hodowcy. Potrafi cały dzień przesiedzieć na moim ramieniu i nie przejmować się niczym, co się dzieje dookoła. No i przyciąga uwagę - cała moja rodzina i koleżanki są zachwyceni nim. jest też bardzo delikatny. Wszyscy, którzy chcecie mieć przyjaznego kurczaka na podwórku, musicie sobie sprawić czubatki