Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Kulang

Historia i wygląd

Rasa Kulang wywodzi się z Indii i Pakistanu i ma duże, silne, muskularne ciało. Została stworzona z myślą o walkach kogutów i do tego celu hodowano ją przez setki lat. W krajach, w których walki kogutów są wciąż legalne, hoduje się je z tym przeznaczeniem do dziś. Samce są bardzo agresywne i zadziorne, co czyni je idealnymi do walki. Pisklęta mogą zacząć walczyć ze sobą już w wieku kilku tygodni, co oznacza, że czasem już tak wcześnie należy je od siebie odseparować.

Zachowanie i hodowla

To duże, bardzo silne ptaki. Nierzadko się zdarza, że nawet samice walczą ze sobą. W stosunku do ludzi są nadzwyczaj przyjazne i bardzo lubią z nimi kontakt, nawet mogą go aktywnie poszukiwać. Kulangi są bardzo ufne i łatwo je oswoić, bardzo się też przywiązują do swoich właścicieli. Samice nie są dobrymi nioskami, składają ok. 40 białych lub białych z odcieniami innych kolorów jaj rocznie. Chętnie jednak kwoczą i są niezwykle opiekuńczymi matkami. Potrzebują dużo przestrzeni na wybieg, a zamknięcie na małym wybiegu uwalnia w nich agresywne instynkty. Rasę Kulang wyhodowano do walki i w tym są najlepsze. Stąd nie powinno się ich trzymać z innymi rasami - to by przyniosło tylko kłopoty.

Koguty ważą do 3,6 kg, a kury ok. 2,5 kg.

Odmiany

Czarno-czerwona i pomarańczowo-zielona, niebieska, szara, ciemnoczerwona i czarna.

Rasa posiada też swoją wersję miniaturową.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Kulang Pictures

Kulang na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kulang nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kulang

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.