Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kulang Kurczaki

Kulang Historia i wygląd


Rasa Kulang wywodzi się z Indii i Pakistanu i ma duże, silne, muskularne ciało. Została stworzona z myślą o walkach kogutów i do tego celu hodowano ją przez setki lat. W krajach, w których walki kogutów są wciąż legalne, hoduje się je z tym przeznaczeniem do dziś. Samce są bardzo agresywne i zadziorne, co czyni je idealnymi do walki. Pisklęta mogą zacząć walczyć ze sobą już w wieku kilku tygodni, co oznacza, że czasem już tak wcześnie należy je od siebie odseparować.

Kulang Zachowanie i hodowla


To duże, bardzo silne ptaki. Nierzadko się zdarza, że nawet samice walczą ze sobą. W stosunku do ludzi są nadzwyczaj przyjazne i bardzo lubią z nimi kontakt, nawet mogą go aktywnie poszukiwać. Kulangi są bardzo ufne i łatwo je oswoić, bardzo się też przywiązują do swoich właścicieli. Samice nie są dobrymi nioskami, składają ok. 40 białych lub białych z odcieniami innych kolorów jaj rocznie. Chętnie jednak kwoczą i są niezwykle opiekuńczymi matkami. Potrzebują dużo przestrzeni na wybieg, a zamknięcie na małym wybiegu uwalnia w nich agresywne instynkty. Rasę Kulang wyhodowano do walki i w tym są najlepsze. Stąd nie powinno się ich trzymać z innymi rasami - to by przyniosło tylko kłopoty.

Koguty ważą do 3,6 kg, a kury ok. 2,5 kg.

Kulang Odmiany


Czarno-czerwona i pomarańczowo-zielona, niebieska, szara, ciemnoczerwona i czarna.

Rasa posiada też swoją wersję miniaturową.

Kulang Status


Bardzo rzadka rasa.

Kulang Pictures

Kulang na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kulang nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kulang


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.