Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben)

Barthuhner mężczyzna Czarny spangled samiec Samiec z niebieskimi plamami Gold mężczyzna Gold spangled female Srebrna kotka Mężczyzna o srebrnych oczach

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) Historia i wygląd


Rasa Appenzeller Spitzhauben wywodzi się ze Szwajcarii i charakteryzuje się dobrą nieśnością przy niewielkich wymaganiach żywieniowych. Są idealnie przystosowane do warunków górskich, świetnie się wspinają, przez co bardzo lubią grzędować na drzewach, a ponieważ mają małe grzebienie i dzwonki, to ryzyko odmrożeń w zimie jest u nich minimalne. Mają rozłożysty ogon, grzbiet pełny, a opierzenie dość obfite i sztywne. Głowę ich zdobi grzebień rogowy z dwoma małymi rogami w kształcie ostrosłupów oraz unikalnym czubem z piór skierowanym ku przodowi, co sprawia, że czuby wyglądają podobnie jak damskie berety z tradycyjnego stroju ludowego z regionu Appenzellerland. Spitzhauben znaczy dokładnie ‘hełm ze szpicem’. Korale są długie i jędrne, a zausznice białe i owalne. Mają bardzo mocny dziób z dużymi, głębokimi nozdrzami, który ma mięsiste zgrubienie u swojej podstawy. Duże oczy mają brązową tęczówkę.

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) Zachowanie i hodowla


Appencellery są bardzo inteligentne i same się chętnie zajmą sobą, jeśli w pobliżu jest sporo owadów. Cenią sobie wolność oraz atrakcje, które pozwalają im się wspinać, lubią też przebywać w otoczeniu drzew, na których grzędują. Czubatki appencelskie będą potrzebować ogrodzenia najwyższej klasy, ponieważ świetnie latają. Są także dobrymi nioskami i będą kwoczyć, jeśli mają spokojne otoczenie.

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) Odmiany


Srebrno paskowane, złoto paskowane, czarne. We wszystkich odmianach kolorystycznych mają niebieskie nogi i ciemnobrązowe oczy.

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) Pictures

Frieda
Czarna laska appenzeller
Silver Appenzeller spitzhauben
Kto ja?
Appenzeller Golden Spangled Rooster
Mały, ale bezczelny!
Marley i Zola
Nasz pitstop Penelope
Appenzeller Spitzhauben pisklę bf
Kura Appenzeller
W drodze
plusk kogucika 16 tygodni
niebieski kogucik 16 tygodni
niebieski kogucik 16 tygodni
Kurczak w trawie
Dwa kurczaki w trawie
Dwa kurczaki w trawie
Zbliżenie kurczaka
Kurczęta na wybiegu
Kurczęta na zewnątrz na wybiegu
Kurczęta na zewnątrz na wybiegu
Kurczęta na zewnątrz na wybiegu
Zbliżenie kurczaka appenzellera
Kurczak siedzący na płocie
Kurczak na trawie
Kurczęta na wybiegu
Kurczak na wybiegu

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben)


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.