Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben)

Historia i wygląd

Rasa Appenzeller Spitzhauben wywodzi się ze Szwajcarii i charakteryzuje się dobrą nieśnością przy niewielkich wymaganiach żywieniowych. Są idealnie przystosowane do warunków górskich, świetnie się wspinają, przez co bardzo lubią grzędować na drzewach, a ponieważ mają małe grzebienie i dzwonki, to ryzyko odmrożeń w zimie jest u nich minimalne. Mają rozłożysty ogon, grzbiet pełny, a opierzenie dość obfite i sztywne. Głowę ich zdobi grzebień rogowy z dwoma małymi rogami w kształcie ostrosłupów oraz unikalnym czubem z piór skierowanym ku przodowi, co sprawia, że czuby wyglądają podobnie jak damskie berety z tradycyjnego stroju ludowego z regionu Appenzellerland. Spitzhauben znaczy dokładnie ‘hełm ze szpicem’. Korale są długie i jędrne, a zausznice białe i owalne. Mają bardzo mocny dziób z dużymi, głębokimi nozdrzami, który ma mięsiste zgrubienie u swojej podstawy. Duże oczy mają brązową tęczówkę.

Zachowanie i hodowla

Appencellery są bardzo inteligentne i same się chętnie zajmą sobą, jeśli w pobliżu jest sporo owadów. Cenią sobie wolność oraz atrakcje, które pozwalają im się wspinać, lubią też przebywać w otoczeniu drzew, na których grzędują. Czubatki appencelskie będą potrzebować ogrodzenia najwyższej klasy, ponieważ świetnie latają. Są także dobrymi nioskami i będą kwoczyć, jeśli mają spokojne otoczenie.

Odmiany

Srebrno paskowane, złoto paskowane, czarne. We wszystkich odmianach kolorystycznych mają niebieskie nogi i ciemnobrązowe oczy.

Powiązane produkty

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) Pictures

Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Czubatka appencelska (Appenzeller Spitzhauben)

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.