Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Araucana bezogoniasta Kurczaki

Historia i wygląd

Araucana bezogoniasta została wyhodowana przez Indian plemienia Arauca w północnym Chile. Istnieją dwie odrębne rasy: Araucana i Araucana bezogoniasta. Wielu ludzi myli je ze sobą, ponieważ obie rasy znoszą niebieskie jaja, lecz to dwie kompletnie różne rasy. Rasa bezogoniasta jest pozbawiona ogona i pygostylu, jest też najlepiej znana z upierzenia na licu (baczki), małego grzebienia różyczkowego i, oczywiście, wspaniałych niebieskich jaj. Baczki są unikalne dla tej Araucany, lecz gen, który jest za to odpowiedzialny, jest jednocześnie śmiertelny, ponieważ odpowiada za śmierć 25% piskląt przed ich wykluciem. Genetyczny defekt oznacza w prostej linii, że rasę tę jest bardzo trudno hodować.

Zachowanie i hodowla

Araucany bezogoniaste są bardzo potulne, wręcz płochliwe, ale regularnie przyzwyczajane do kontaktu z ludźmi, mogą się stać prawdziwym oczkiem w głowie rodziny. Kury składają przepiękne niebieskie jaja - nawet wnętrza skorupek są niebieskie! Składają jaja regularnie nawet w zimie, lecz zwalniają tempa, gdy jest naprawdę gorąco, ponieważ nie najlepiej sobie radzą z ekstremalnymi upałami. Bardzo łatwo wpadają w kwoczenie, co także oznacza, że na ten czas przestają składać jaja, ale zamieniają się potem w dobre matki. Hodowcy opisują je jako nieco dziwaczne kurczaki, wywołujące natychmiast uśmiech na twarzy - mają świetny charakter, a obserwowanie ich dostarczy Ci więcej rozrywki niż jakikolwiek film komediowy. Dobrze znoszą zamknięte wybiegi, o ile na tych wybiegach znajduje się wystarczająco dużo atrakcji - będą jednak także szczęśliwe na wolnym wybiegu. Kury ważą około 1,8 kg i składają 3-4 cudowne niebieskie jaja tygodniowo. Koguty ważą natomiast ok. 2,3 kg i w trakcie sezonu godowego mogą być nieco agresywne - ale to wspólna cecha dla wielu ras kurcząt.

Odmiany

Lawendowa, czarno-czerwona, niebiesko-srebrno-szara, niebiesko-czerwona, złoto-szara, czarna, biała, kukułkowa.

Istnieje także wersja miniaturowa Araucany bezogoniastej, w której koguty ważą około 730 g, a kury 630-680 g.

Popularność

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Araucana bezogoniasta Pictures

Araucana bezogoniasta na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Araucana bezogoniasta nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Araucana bezogoniasta

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.