Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Araucana bezogoniasta Kurczaki

Araucana bezogoniasta Historia i wygląd


Araucana bezogoniasta została wyhodowana przez Indian plemienia Arauca w północnym Chile. Istnieją dwie odrębne rasy: Araucana i Araucana bezogoniasta. Wielu ludzi myli je ze sobą, ponieważ obie rasy znoszą niebieskie jaja, lecz to dwie kompletnie różne rasy. Rasa bezogoniasta jest pozbawiona ogona i pygostylu, jest też najlepiej znana z upierzenia na licu (baczki), małego grzebienia różyczkowego i, oczywiście, wspaniałych niebieskich jaj. Baczki są unikalne dla tej Araucany, lecz gen, który jest za to odpowiedzialny, jest jednocześnie śmiertelny, ponieważ odpowiada za śmierć 25% piskląt przed ich wykluciem. Genetyczny defekt oznacza w prostej linii, że rasę tę jest bardzo trudno hodować.

Araucana bezogoniasta Zachowanie i hodowla


Araucany bezogoniaste są bardzo potulne, wręcz płochliwe, ale regularnie przyzwyczajane do kontaktu z ludźmi, mogą się stać prawdziwym oczkiem w głowie rodziny. Kury składają przepiękne niebieskie jaja - nawet wnętrza skorupek są niebieskie! Składają jaja regularnie nawet w zimie, lecz zwalniają tempa, gdy jest naprawdę gorąco, ponieważ nie najlepiej sobie radzą z ekstremalnymi upałami. Bardzo łatwo wpadają w kwoczenie, co także oznacza, że na ten czas przestają składać jaja, ale zamieniają się potem w dobre matki. Hodowcy opisują je jako nieco dziwaczne kurczaki, wywołujące natychmiast uśmiech na twarzy - mają świetny charakter, a obserwowanie ich dostarczy Ci więcej rozrywki niż jakikolwiek film komediowy. Dobrze znoszą zamknięte wybiegi, o ile na tych wybiegach znajduje się wystarczająco dużo atrakcji - będą jednak także szczęśliwe na wolnym wybiegu. Kury ważą około 1,8 kg i składają 3-4 cudowne niebieskie jaja tygodniowo. Koguty ważą natomiast ok. 2,3 kg i w trakcie sezonu godowego mogą być nieco agresywne - ale to wspólna cecha dla wielu ras kurcząt.

Araucana bezogoniasta Odmiany


Lawendowa, czarno-czerwona, niebiesko-srebrno-szara, niebiesko-czerwona, złoto-szara, czarna, biała, kukułkowa.

Istnieje także wersja miniaturowa Araucany bezogoniastej, w której koguty ważą około 730 g, a kury 630-680 g.

Araucana bezogoniasta Popularność


Dość popularna rasa.

Araucana bezogoniasta Pictures

Zielone jajka od Rumpless Araucana
Biały Kogut Arucana Rumpless Rumpless
Kogut orzeszek ziemny

Araucana bezogoniasta na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Araucana bezogoniasta nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Araucana bezogoniasta


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.