Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Silka (kura jedwabista)

Gold Gold kobieta Biała kobieta

Średnia ocena rasy (3 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Początki silki są nieznane, wiadomo jedynie, że kury jedwabiste są ludziom znane od kilkuset lat. Podobno wywodzą się z Indii, Chin lub Japonii, a gdy przybyły do Europy, to reklamowano je jako krzyżówkę kurczaka z królikiem! To rasa lekka, choć przez swoje szerokie, zwaliste ciało, pokryte obficie pięknymi piórami, sprawia wrażenie ciężkiej. Mają krótkie ogony, które wyglądają na postrzępione, krótką, dobrze osadzoną głowę z pełnym czubem postawionym na sztorc. Dziób jest krótki i szeroki, lico gładkie, a oczy czarne i bardzo wyraziste. Grzebień jest w istocie zaokrąglony, orzechowy, a dzwonki wklęsłe, półokrągłe i niezbyt długie. Opierzone skoki są fioletowo-niebieskie i zakończone 5 palcami.

Zachowanie i hodowla

Silki mają tendencję do kwoczenia i stają się bardzo dobrymi matkami pomimo tego, że nie składają zbyt wielu jaj. To spokojne, ufne, a jednocześnie dość aktywne ptaki. W ogóle nie latają, więc można je trzymać przy bardzo niskim ogrodzeniu, nie wyrządzają też prawie żadnych szkód w ogrodzie. Zaczynają składać jaja w okolicach Bożego Narodzenia i wtedy kura z przyjemnością będzie wysiadywać kilka jaj. Nie przestanie wysiadywać, nawet jeśli zebrać jaja! Silki często zostają matkami zastępczymi dla jaj innych niosek. W ciągu lata całkowicie przestają znosić jaja. Ich pióra nie są wodoodporne, stąd trzeba je trzymać w suchych warunkach - nie wymagają jednak wiele miejsca, więc można je spokojnie trzymać na małych wybiegach. Są podatne na zarażenie świerzbowcem nożnym, ale poza tym to dość odporne ptaki, które dobrze znoszą zimny klimat. Silki o czarnej skórze czy czarnych nogach są uważane za rarytas w Chinach, gdzie także ludzie wierzą, że kurze stopy mają specjalne właściwości lecznicze. Silki żyją około 9 lat, cudownie się oswajają i hodowcy powszechnie je uważają za idealnie udomowione zwierzaki, doskonałe dla dzieci.

Odmiany

Czarna, niebieska, złota, biała, brązowo-żółta, brązowo-żółta potrójnie emarginowana, srebrno-brązowa potrójnie emarginowana, szara, kukułkowa, czerwona.

Powiązane produkty

Silka (kura jedwabista) Pictures

Silka (kura jedwabista) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Silka (kura jedwabista) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Silka (kura jedwabista) (3 z 3)

4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

. - Hubrut, Northern Ireland,

.


Kura Silka - Hodowca, Northern Ireland,

Kury są przyjacielskie, dają się głaskać Mogą być z innymi kurami (np. Rossa, Sussex, Feniks itd.) Regularnie noszą jaja. Zapraszam na YT mojego kuzyna.


to juz czesc rodziny - Hemisfera, Northern Ireland,

Ciagle nie mozemy z mezem uwierzyc, jakie te kurki sa cudowne i zabawne. od razu, gdy je zobaczylismy na wystawie, to postanowilismy kupic dwie. po prostu je uwielbiamy. staly sie juz czescia rodziny i wiekszosc dnia chodza sobie po ogrodzie. i sa latwiejsze w utrzymaniu niz podejrzewalismy. jesli macie dzieci, to koniecznie kupcie takie kurczaki. na razie nasze silki nie zlozyly jeszcze swoich pierwszych jajek, ale czekamy z niecierpliwoscia na pierwsze. ludzie uwazaja, ze to duze kroliki, bo one maja takie puszyste piora.