Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Silka (kura jedwabista)

Gold Gold kobieta Biała kobieta

Średnia ocena rasy (4 Opinie)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Silka (kura jedwabista) Historia i wygląd


Początki silki są nieznane, wiadomo jedynie, że kury jedwabiste są ludziom znane od kilkuset lat. Podobno wywodzą się z Indii, Chin lub Japonii, a gdy przybyły do Europy, to reklamowano je jako krzyżówkę kurczaka z królikiem! To rasa lekka, choć przez swoje szerokie, zwaliste ciało, pokryte obficie pięknymi piórami, sprawia wrażenie ciężkiej. Mają krótkie ogony, które wyglądają na postrzępione, krótką, dobrze osadzoną głowę z pełnym czubem postawionym na sztorc. Dziób jest krótki i szeroki, lico gładkie, a oczy czarne i bardzo wyraziste. Grzebień jest w istocie zaokrąglony, orzechowy, a dzwonki wklęsłe, półokrągłe i niezbyt długie. Opierzone skoki są fioletowo-niebieskie i zakończone 5 palcami.

Silka (kura jedwabista) Zachowanie i hodowla


Silki mają tendencję do kwoczenia i stają się bardzo dobrymi matkami pomimo tego, że nie składają zbyt wielu jaj. To spokojne, ufne, a jednocześnie dość aktywne ptaki. W ogóle nie latają, więc można je trzymać przy bardzo niskim ogrodzeniu, nie wyrządzają też prawie żadnych szkód w ogrodzie. Zaczynają składać jaja w okolicach Bożego Narodzenia i wtedy kura z przyjemnością będzie wysiadywać kilka jaj. Nie przestanie wysiadywać, nawet jeśli zebrać jaja! Silki często zostają matkami zastępczymi dla jaj innych niosek. W ciągu lata całkowicie przestają znosić jaja. Ich pióra nie są wodoodporne, stąd trzeba je trzymać w suchych warunkach - nie wymagają jednak wiele miejsca, więc można je spokojnie trzymać na małych wybiegach. Są podatne na zarażenie świerzbowcem nożnym, ale poza tym to dość odporne ptaki, które dobrze znoszą zimny klimat. Silki o czarnej skórze czy czarnych nogach są uważane za rarytas w Chinach, gdzie także ludzie wierzą, że kurze stopy mają specjalne właściwości lecznicze. Silki żyją około 9 lat, cudownie się oswajają i hodowcy powszechnie je uważają za idealnie udomowione zwierzaki, doskonałe dla dzieci.

Silka (kura jedwabista) Odmiany


Czarna, niebieska, złota, biała, brązowo-żółta, brązowo-żółta potrójnie emarginowana, srebrno-brązowa potrójnie emarginowana, szara, kukułkowa, czerwona.

Silka (kura jedwabista) Pictures

Nasze jedwabniki
Jedwabne kurczaki
Silkies
Kogut silki jedwabistej
Sileczki
Powiedziałam, żeby wyszczotkować oGon! pani.
Biały kurczak silkie z pięknymi piórami.
mini niebieskie jedwabne brodaty
Skyskwarker
Obi hen kenobi
Warstwa księżniczki
Silka czarna w wieku 3 miesięcy
Nasza kura Silkie Bluebelle
pisklęta z białego jedwabiu
Kurczak w ogrodzie
Fb.com/luka.nevski
Fb.com/luka.nevski
czarny jedwab i szary jedwab
czarny silkiie
Kurczak w ogrodzie
jedwabisty kogucik
Kurczak na wybiegu
Dziecko trzymające pisklę
Bailey
Egbert
Buffy - moja złota kuropatwa miniatura
Lunar - moja srebrna miniaturowa kuropatwa Silkie
Kurczak w ogrodzie
Puszysty biały kurczak

Silka (kura jedwabista) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Silka (kura jedwabista) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Silka (kura jedwabista) (4 z 4)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Kochane kurki, które bardzo łatwo "oswoić" - Clara,

Są przepiękne, lecz moje żyły krotko, chociaz bardzo o nie dbałam i spełniałam ich wszystkie wymagania


. - Hubrut,

.


Kura Silka - Hodowca,

Kury są przyjacielskie, dają się głaskać Mogą być z innymi kurami (np. Rossa, Sussex, Feniks itd.) Regularnie noszą jaja. Zapraszam na YT mojego kuzyna.


to juz czesc rodziny - Hemisfera,

Ciagle nie mozemy z mezem uwierzyc, jakie te kurki sa cudowne i zabawne. od razu, gdy je zobaczylismy na wystawie, to postanowilismy kupic dwie. po prostu je uwielbiamy. staly sie juz czescia rodziny i wiekszosc dnia chodza sobie po ogrodzie. i sa latwiejsze w utrzymaniu niz podejrzewalismy. jesli macie dzieci, to koniecznie kupcie takie kurczaki. na razie nasze silki nie zlozyly jeszcze swoich pierwszych jajek, ale czekamy z niecierpliwoscia na pierwsze. ludzie uwazaja, ze to duze kroliki, bo one maja takie puszyste piora.