Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Wybar

Historia i wygląd

Rasa wybar została wyhodowana w latach 50’ XX wieku przez niejakiego A. Fodena z miasteczka Hadleigh w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii, aby spełniała kilka zadań: aby z jednej strony dawała dobre mięso i składała dużą ilość jaj, a z drugiej strony aby nadawała się do wystaw drobiu ozdobnego. Wybary powstały ze skrzyżowania kreskowanego Plymouth Rock ze srebrnym emarginowanym Wyandotte. Wybar to rasa autoseksująca, co oznacza, że płeć pisklaka można natychmiast rozpoznać po kolorze jego upierzenia. Później skrzyżowano Wybary dodatkowo z Sussexami, aby podnieść ich nieśność. Jeszcze później stworzono wersję miniaturową, która dziś cieszy się popularnością wśród hodowców.

Zachowanie i hodowla

Wybar to solidnie zbudowany ptak o miękkim upierzeniu, sklasyfikowany jako rasa ciężka, który bardzo dobrze sobie radzi w zimnym klimacie. Nie ma dla niego niczego lepszego od wolnego wybiegu i uwielbia on polować, przegrzebując teren w poszukiwaniu owadów. Świetnie się nadaje do pomocy w ogrodzie, ponieważ znajdzie każdego ślimaka, który tam zawędruje. Wybar to spokojna rasa o cudownie łagodnym usposobieniu, która doskonale się odnajdzie w mieszanym stadzie. Są tak spokojne, że nie będziesz miał z nimi żadnych kłopotów. Wybary dobrze znoszą zamknięte przestrzenie, o ile jest na nich wystarczająco dużo miejsca, by polować. Są przyjazne wobec swoich właścicieli i bardzo łatwo jest je oswoić. Ich wersja miniaturowa to znakomity wybór dla dzieci, ponieważ są mniejsze i dokładnie tak samo przyjazne jak ich większe siostry. Kury składają około 200 jaj rocznie i stają się dobrymi matkami. Ze względu na ich rozmiar, nie za dobrze latają, więc ogrodzenie nie musi być bardzo wysokie.

Hodowcy opisują, że koguty Wybara są także przyjazne wobec ludzi, pieją znacznie ciszej od innych ras i ważą od 3,2 do 4,1 kg. Kury ważą od 2,5 do 3,2 kg.

Odmiany

Srebrna i złota (złota jest niezwykle rzadka).

Popularność

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Wybar Pictures

Wybar na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Wybar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Wybar

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.