Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kura lokowana (Frizzle)

Samice bantamów Bantam biały samica i samiec

Historia i wygląd

Kury lokowane prawdopodobnie zostały wyhodowane w Południowej Azji, na Filipinach i Jawie około 300 lat temu, lecz pierwsze okazy udokumentowane są w Europie już w 1676 r. Miały one jednak lokowane tylko pióra na skrzydłach i z tyłu szyi. Rasa ta jest obecnie bardzo popularna na wystawach, zwykle w swojej formie miniaturowej. Duża wersja w zasadzie wymarła, dopóki grupa entuzjastów nie postanowiła w ostatnich latach jej odnowić. Teraz Frizzle jest uważana za rasę rzadką. Każde pióro jest umiarkowanie długie, a im bliżej głowy zwierzęcia, tym pióra wykazują większą tendencję do kręcenia. Kury lokowane mają postawę wyprostowaną z krótkim, szerokim korpusem i zaokrągloną pełną piersią. Mają długie skrzydła i duże, postawione na sztorc ogony oraz nieopierzone nogi.

Zachowanie i hodowla

Frizzle to, wbrew podejrzeniom, ptaki odporne na zmiany klimatu. Szybko rosną. Pisklęta do pewnego momentu noszą normalne upierzenie, ale pióra na skrzydłach w miarę wzrostu zaczynają się zawijać. To delikatne kurczaki, które składają sporą liczbę jaj, a przy tym niespecjalnie kwoczą. Są zaklasyfikowane jako rasa ciężka i często się je uważa za rasę czysto wystawową, ale świetnie się też nadają do hodowli wolnowybiegowej czy dużych wolier.

Odmiany

Kura lokowana została wyhodowana w kilku różnych odmianach kolorystycznych: czarna, niebieska, złota, biało-złota czarno paskowana (w podobny sposób jak Wyandotte), srebrno-szara, czarno-czerwona, brązowo-czerwona, kukułkowa, czerwono plamkowana, paskowana podobnie jak bojowiec staroangielski, a także czerwona jak karmazyn. Wszystkie odmiany mają czerwone oczy, czerwony pojedynczy grzebień średniej wielkości oraz czerwone zausznice, jedynie kolor skoków potrafi się zmieniać i jest tym ciemniejszy, im ciemniejsze upierzenie. Kolor dzioba także jest zależny od koloru upierzenia: w ten sposób odmiany złota, biało-złota czarno paskowana, odmiany czerwone i białe mają wszystkie żółte dzioby, podczas gdy paskowana, czarno-czerwona, kukułkowa, czarna czy niebieska wszystkie mają białe dzioby. Istnieją trzy typy upierzenia: lokowane, silnie lokowane oraz płaskie (flat-coated).

Powiązane produkty

Kura lokowana (Frizzle) Pictures

Kura lokowana (Frizzle) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura lokowana (Frizzle) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura lokowana (Frizzle)

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.