Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ixworth Kurczaki

Ixworth Historia i wygląd


Pewien hodowca o nazwisku Reginald Appleyard rozpoczął hodowlę rasy Ixworth we wsi Ixworth w hrabstwie Suffolk w Wielkiej Brytanii. Proces kształtowania rasy zakończył w 1939 r., gdy po raz pierwszy pokazał swoje kury publicznie. Jest to ten sam człowiek, który wyhodował rasę kaczki Srebrny Appleyard. Idea, jaka mu przyświecała, polegała na wyhodowaniu kury mięsnej, która jednocześnie składałaby dobrą liczbę jaj. W tym celu skrzyżował ze sobą bojowca staroangielskiego, brązową biało nakrapianą odmianę bojowca indyjskiego, białą odmianę sussex, białego orpingtona i białą minorkę. Rasa, jaką otrzymał w rezultacie hodowli charakteryzowała się piękną białą skórą i szeroką piersią, cechami pożądanymi wśród smakoszy kurczaka. To jedna z bardzo rzadkich ras, która praktycznie wyginęła między latami 1950 i 1970. Teraz hoduje ją grupa entuzjastów z hrabstwa Shropshire w Wielkiej Brytanii, lecz ciągle jest zagrożona wyginięciem. Opierzenie jest zawsze białe, ptaki posiadają różyczkowy grzebień, pomarańczowe lub czerwone oczy, różowawo-białe skoki i dziób. Gdy chodzi o nieśność i wagę jaj, tylko w niewielkim stopniu ustępują one lekkiej odmianie sussex. W 1938 roku wyhodowano także wersję miniaturową tej rasy, ale ta później zupełnie wyginęła.

Ixworth Zachowanie i hodowla


Ixworth najlepiej się nadaje do chowu wolnowybiegowego. Koguty ważą ok. 4,1 kg, a kury ok. 3,2 kg. Kury mają tendencje do kwoczenia.

Ixworth Status


Bardzo rzadka rasa.

Ixworth Pictures

Siedmiotygodniowy kogucik Ixworth
Kogucik Ixworth
kura ixworth
kura ixworth
2-dniowe pisklę Ixworth
Ixwoirth
Zbliżenie białeGo kurczaka

Ixworth na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Ixworth nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Ixworth


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.