Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Minorka Kurczaki

Minorka Historia i wygląd


Początkowo zwana kurą hiszpańską czarną czerwonolicą, minorka jest największą i najcięższą z ras śródziemnomorskich. Rasa ta została wyhodowana w Hiszpanii w latach 80’ XVIII wieku, a jej nazwa jest w prostej linii związana z wyspą Minorką. Przez długi czas rasa była tylko hodowana ze względu na dobrą nieśność aż do końcówki XIX wieku, kiedy to Minorki zostały zaprezentowane w 1888 r. na wystawie w londyńskim Crystal Palace i zostały tam ocenione bardzo wysoko. Szczególnie wtedy przypadły do gustu brytyjskiemu archeologowi, podróżnikowi i dyplomacie T.E. Lawrence’owi, znanemu jako Lawrence z Arabii. Dziś minorki są hodowane głównie dla celów wystawowych, ale znoszą także bardzo duże jaja. Ich wygląd jest szczególnie uderzający z długim silnym korpusem, pełnym ogonem, postawionym na sztorc czerwonym grzebieniem i czerwonymi dzwonkami oraz białymi zausznicami. Najpopularniejsza odmiana kolorystyczna to czarna, ale istnieje także odmiana o grzebieniu różyczkowym. Mają niezwykle wydłużone i szczupłe ciało, stąd nie nadają się zbytnio na rodzinny stół. Minorki posiadają też swoją wersję miniaturową z pojedynczym grzebieniem, którą wyhodowano równolegle w Niemczech i Wielkiej Brytanii około roku 1910.

Minorka Zachowanie i hodowla


Minorki uwielbiają kontakt z ludźmi i mają cudowny temperament. Niektóre z nich lubią latać i są w stanie pokonać ogrodzenie wysokości 2 metrów, dlatego bardzo ważne jest, aby ogrodzenie było odpowiednio wysokie i szczelne. Minorki zdecydowanie wolą wolny chów, bardzo dobrze polują i świetnie się czują w dużych gospodarstwach, ale też poradzą sobie na mniejszych przestrzeniach i można je spokojnie hodować w małych miasteczkach lub na przedmieściach. Nie mają ciągot do kwoczenia i składają bardzo duże jaja o białych skorupkach przez okrągły rok, a już zwłaszcza w miesiące zimowe. To wytrzymałe na zmiany klimatu ptaki, choć ich duże grzebienie są narażone na odmrożenia w ciągu zimy. Z drugiej strony bardzo dobrze znoszą także wysokie temperatury. Preferują suche warunki. Samce mogą ważyć ok. 3,6 kg, a samice 3 kg.

Minorka Odmiany


Czarna (która ma pojedynczy grzebień oraz grzebień różyczkowy), biała (pojedynczy i różyczkowy grzebień) oraz niebieska (pojedynczy grzebień).

Minorka Status


Bardzo rzadka rasa.

Minorka Pictures

Minorka na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Minorka nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Minorka


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.