Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Karmazyn (Rhode Island Red)

Kobieta Mężczyzna

Średnia ocena rasy (2 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Karmazyn (Rhode Island Red) Historia i wygląd


Rasa kury karmazynowej (Rhode Island Red - stąd czasem spolszczona nazwa ‘rodajlend’) została wyhodowana w stanie Rhode Island w USA w latach 90’ XIX wieku. Aby uzyskać karmazyny w znanym dziś kształcie, skrzyżowano ze sobą sporą liczbę ras, w tym złotego kochina, langshana, czarno-czerwonego bojowca malajskiego, kurę hamburską oraz leghorny o różyczkowym grzebieniu. Rodajlend to kolejna rasa stworzona dla mięsa i jaj, aby zaspokoić potrzeby Amerykanów. Rasa przybyła do Europy w 1903 r. i bardzo szybko stała się niezwykle popularna. Karmazyny to dziś przypuszczalnie najpopularniejsza rasa kur na świecie. Bardzo wiele dzisiejszych hybryd to krzyżówki Rhode Island Red z sussexami.

Karmazyn (Rhode Island Red) Zachowanie i hodowla


Karmazyny są klasyfikowane jako rasa ciężka, choć przy tym są bardzo aktywne. Bardzo lubią polować w trawie. Są inteligentne i czujne, a jednocześnie bardzo ciche. Są świetnym materiałem na zwierzaki domowe i dobrze znoszą zmiany klimatu. Składają bardzo dużo brązowych jaj rocznie.

Karmazyn (Rhode Island Red) Odmiany


Karmazyny powinny być koloru czerwonego. Upierzenie zmienia się z ciemnego błyszczącego czerwonego u samców na nieco mniej połyskliwe czerwone u samic. Koguty i kury powinny mieć czarne skrzydła i ogony, a kury dodatkowo mogą mieć czarne pióra na szyi. Ich ciało jest szerokie, głębokie i wydłużone w pokroju. Tył powinien być płaski, a ogon średniej długości. Zausznice i oczy są czerwone, natomiast skoki żółte.

Karmazyn (Rhode Island Red) Pictures

Dojrzały rhode island red's egg.
Nieletni rhode island red w ogrodzie.
To jest skynyrd
kogut karmazyn
Duży czerwony
Moje Rhode Island Reds odpoczywają w letnim cieniu
Rhode Island Red Hen
Kurczęta i pisklęta
Czerwony kurczak z Rhode Island
Rhode Island Red cockerel
Nasz Rhode Rock
Rhode Island Red pisklę w czerwonej misce
Rhode Island Czerwone oczy
Olbrzymie jajko :)
Podlewanie oczu!
Raphael
Jednodniowe pisklę rasy Rhode Island Red Chick
Pisklęta rasy Rhode Island Red
Ciekawy prawda?
Rhode Island Red Chick
Wolność
Wolność
Rhode Island Red Chick
RIR cockeral
Co robisz?.
Kury z Rhode Island
ŚMIAĆ SIĘ
Kurczak przy ścianie
Trzy kury i kogut na zewnątrz kurnika

Karmazyn (Rhode Island Red) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Karmazyn (Rhode Island Red) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Karmazyn (Rhode Island Red) (2 z 2)


4 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

- Sebastian,

trzymam te kury i bardzo dobrze się spisują i nie zamierzam i zmieniać na inną rasę


Zjadają własne jaja! - An Omleteer,

Kupiłam trzy rodajlendy, 2 kury i 1 koguta. Podobają mi się i są w miarę oswojone. I od samego początku dawały 1 lub 2 jaja dziennie, więc byłam bardzo zadowolona z zakupu. Ale pewnego dnia, nie wiadomo skąd, zaczęły zjadać własne jaja. I czasem nawet kogut do nich dołącza. Muszę być w kurniku w momencie, kiedy składają jaja, żeby je natychmiast zebrać, zanim którekolwiek dobierze się do nich. Rozmiawiałam ze znajomymi i oni mówią, że u rodajlendów to jest dość częste. Wielka szkoda, bo jaja są duże i naprawdę smaczne.