Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Karmazyn (Rhode Island Red)

Średnia ocena rasy (2 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Rasa kury karmazynowej (Rhode Island Red - stąd czasem spolszczona nazwa ‘rodajlend’) została wyhodowana w stanie Rhode Island w USA w latach 90’ XIX wieku. Aby uzyskać karmazyny w znanym dziś kształcie, skrzyżowano ze sobą sporą liczbę ras, w tym złotego kochina, langshana, czarno-czerwonego bojowca malajskiego, kurę hamburską oraz leghorny o różyczkowym grzebieniu. Rodajlend to kolejna rasa stworzona dla mięsa i jaj, aby zaspokoić potrzeby Amerykanów. Rasa przybyła do Europy w 1903 r. i bardzo szybko stała się niezwykle popularna. Karmazyny to dziś przypuszczalnie najpopularniejsza rasa kur na świecie. Bardzo wiele dzisiejszych hybryd to krzyżówki Rhode Island Red z sussexami.

Zachowanie i hodowla

Karmazyny są klasyfikowane jako rasa ciężka, choć przy tym są bardzo aktywne. Bardzo lubią polować w trawie. Są inteligentne i czujne, a jednocześnie bardzo ciche. Są świetnym materiałem na zwierzaki domowe i dobrze znoszą zmiany klimatu. Składają bardzo dużo brązowych jaj rocznie.

Odmiany

Karmazyny powinny być koloru czerwonego. Upierzenie zmienia się z ciemnego błyszczącego czerwonego u samców na nieco mniej połyskliwe czerwone u samic. Koguty i kury powinny mieć czarne skrzydła i ogony, a kury dodatkowo mogą mieć czarne pióra na szyi. Ich ciało jest szerokie, głębokie i wydłużone w pokroju. Tył powinien być płaski, a ogon średniej długości. Zausznice i oczy są czerwone, natomiast skoki żółte.

Powiązane produkty

Karmazyn (Rhode Island Red) Pictures

Karmazyn (Rhode Island Red) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Karmazyn (Rhode Island Red) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Karmazyn (Rhode Island Red) (2 z 2)

4 gwiazdki:
0
2 gwiazdki:
0
1 gwiazdka:
0

- Sebastian,

trzymam te kury i bardzo dobrze się spisują i nie zamierzam i zmieniać na inną rasę


Zjadają własne jaja! - An Omleteer,

Kupiłam trzy rodajlendy, 2 kury i 1 koguta. Podobają mi się i są w miarę oswojone. I od samego początku dawały 1 lub 2 jaja dziennie, więc byłam bardzo zadowolona z zakupu. Ale pewnego dnia, nie wiadomo skąd, zaczęły zjadać własne jaja. I czasem nawet kogut do nich dołącza. Muszę być w kurniku w momencie, kiedy składają jaja, żeby je natychmiast zebrać, zanim którekolwiek dobierze się do nich. Rozmiawiałam ze znajomymi i oni mówią, że u rodajlendów to jest dość częste. Wielka szkoda, bo jaja są duże i naprawdę smaczne.