Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Fayoumi Kurczaki

Fayoumi Historia i wygląd


Fayoumi to zaiste starożytna rasa, która była przez stulecia hodowana przez Egipcjan. Fayoumi były hodowane ze względu na swoją nieśność i legendarną już odporność na choroby. Są to relatywnie nieduże kurczaki z wysoko zadartym ogonem i wielkimi czarnymi oczami. Mają pojedynczy grzebień średniej wielkości, czerwone małżowiny oraz szaro-niebieskie nogi. Samce mają srebrną szyję i pióra grzbietowe, są także kreskowane na srebrno-szaro na reszcie ciała, a ogon jest zielono-czarny u najpopularniejszej srebrno kreskowanej odmiany. Samice także mają srebrne szyje oraz bardzo ciemno paskowane ogony. Upierzenie jest podobne do tego znanego z rasy campine.

Fayoumi Zachowanie i hodowla


Fayoumi nie lubią brania na ręce i będą głośno wyrażać swoje zdanie na ten temat, gdy spróbujesz to zrobić. Mogą zostać w pewnym stopniu oswojone smakołykami, ale nigdy nie oswoją się w pełni. To bardzo aktywne ptaki i dobrze latają, dlatego na ich wybiegach trzeba uważać na ogrodzenie. Uwielbiają grzędować na drzewach. Najbardziej lubią wolny wybieg, ponieważ też świetnie polują. Polują na tyle dobrze, że potrzebują tylko bardzo niewiele paszy, są więc niezwykle ekonomiczne w utrzymaniu. To ptaki wytrzymałe na zmiany klimatu i, choć mają trochę władczy charakter, samce nie są szczególnie agresywne wobec siebie nawzajem i mogą siebie tolerować na wybiegu. Kury rzadko wpadają w kwoczenie, co oznacza, że do rozmnażania Fayoumi wymagany jest inkubator. Pisklęta wykluwają się czerwono-brązowe i szybko dorastają. Koguty zaczynają piać już w wieku 6 tygodni, a kury zaczynają składać jaja w wieku 16 tygodni. Kogut waży ok. 1,8 kg, a kura 1,35 kg.

Fayoumi Odmiany


Złota oraz srebrna kreskowana.

Fayoumi Status


Bardzo rzadka rasa.

Fayoumi Pictures

Fayoumi na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Fayoumi nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Fayoumi


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.