Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Fayoumi Kurczaki

Historia i wygląd

Fayoumi to zaiste starożytna rasa, która była przez stulecia hodowana przez Egipcjan. Fayoumi były hodowane ze względu na swoją nieśność i legendarną już odporność na choroby. Są to relatywnie nieduże kurczaki z wysoko zadartym ogonem i wielkimi czarnymi oczami. Mają pojedynczy grzebień średniej wielkości, czerwone małżowiny oraz szaro-niebieskie nogi. Samce mają srebrną szyję i pióra grzbietowe, są także kreskowane na srebrno-szaro na reszcie ciała, a ogon jest zielono-czarny u najpopularniejszej srebrno kreskowanej odmiany. Samice także mają srebrne szyje oraz bardzo ciemno paskowane ogony. Upierzenie jest podobne do tego znanego z rasy campine.

Zachowanie i hodowla

Fayoumi nie lubią brania na ręce i będą głośno wyrażać swoje zdanie na ten temat, gdy spróbujesz to zrobić. Mogą zostać w pewnym stopniu oswojone smakołykami, ale nigdy nie oswoją się w pełni. To bardzo aktywne ptaki i dobrze latają, dlatego na ich wybiegach trzeba uważać na ogrodzenie. Uwielbiają grzędować na drzewach. Najbardziej lubią wolny wybieg, ponieważ też świetnie polują. Polują na tyle dobrze, że potrzebują tylko bardzo niewiele paszy, są więc niezwykle ekonomiczne w utrzymaniu. To ptaki wytrzymałe na zmiany klimatu i, choć mają trochę władczy charakter, samce nie są szczególnie agresywne wobec siebie nawzajem i mogą siebie tolerować na wybiegu. Kury rzadko wpadają w kwoczenie, co oznacza, że do rozmnażania Fayoumi wymagany jest inkubator. Pisklęta wykluwają się czerwono-brązowe i szybko dorastają. Koguty zaczynają piać już w wieku 6 tygodni, a kury zaczynają składać jaja w wieku 16 tygodni. Kogut waży ok. 1,8 kg, a kura 1,35 kg.

Odmiany

Złota oraz srebrna kreskowana.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Fayoumi Pictures

Fayoumi na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Fayoumi nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Fayoumi

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.