Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ko Shamo Kurczaki

Piękny obraz samca ko shamo Piękny obraz przedstawiający samicę ko shamo wheaten

Ko Shamo Historia i wygląd


Rasa Ko Shamo wywodzi się z Japonii, gdzie jest hodowana jako rasa bojowa - walki kurczaków są w Japonii cały czas legalne. Są niezwykle silne, muskularne, mają wyprostowaną posturę i rzadkie upierzenie. Rasa jest klasyfikowana jako prawdziwy bantam, ponieważ nie ma swojego większego odpowiednika. Jest przy okazji najpopularniejszą rasą wśród bojowców, będąć jednocześnie najmniejszą rasą z siedmiu z rodziny Shamo. Ma krótki, gruby dziób, nieopierzone nogi, a grzebień różyczkowy/orzechowy lub kielichowaty. Ich skóra ma niezwykły czerwony kolor i można ją często zobaczyć na kuprze przez rzadkie upierzenie ptaków.

Ko Shamo Zachowanie i hodowla


Ko Shamo to rasa inteligentnych i aktywnych kurczaków, która najlepiej się nadaje do wolnego chowu. Powszechna opinia głosi, że nie lubią one zamknięcia, najlepiej więc zorganizować im bardzo duży wybieg z wyjściem na zewnątrz, aby dostarczyć im atrakcji i zapobiec nudzie. Kury składają małe białe jaja 2-3 razy w tygodniu wiosną i latem, a także czasem wpadają w fazę kwoczenia. Ze względu na swoje rozmiary, brak upierzenia i wrodzoną niezręczność, mogą dość często zbić jaja, które wysiadują. Jeśli więc chcesz je rozmnażać, najlepiej zainwestować w inkubator lub podłożyć jaja kwoczce innej rasy. Hodowcy opisują je jako zadziorne z charakteru, wytrzymałe, a jeśli dać im wystarczająco dużo przestrzeni do polowania oraz zapewnić odpowiednią ochronę przed zmianami pogody, to bardzo się polubią z Twoim ogrodem i będą dość niecodziennym dodatkiem do Twojego stada. Samce ze soba walczą, jak tylko mają ze soba kontakt, to przecież u nich cecha rasowa. Gdy walczą, są niezwykle agresywne, dlatego lepiej nie trzymać więcej niż jednego koguta. Jeśli chcesz rozmnażać tę rasę, najlepiej przydzielić jednego koguta do 4-5 kur, aby nie skupił on swojej uwagi tylko na jednej samicy. Koguty jednak nie są agresywne w stosunku do ludzi i można je dość łatwo oswoić.

Kogut waży do 900 g, a kura ok. 700 g.

Ko Shamo Odmiany


Szara, czarna, biała, niebieska, szara czarno kreskowana, kukułkowa, czarno-czerwona, brązowo-żółta.

Ko Shamo Status


Dość popularna rasa.

Ko Shamo Pictures

top czarno-czerwony.

Ko Shamo na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Ko Shamo nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Ko Shamo


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.