Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Lakenvelder Kurczaki

Lakenvelder kobieta Lakenvelder mężczyzna

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Lakenvelder Historia i wygląd


Lakenveldery zostały najprawdopodobniej wyhodowane w rejonie Westfalii w Niemczech w latach 30’ XIX wieku. Sama nazwa pochodzi jednak z języka holenderskiego, oznacza ‘cień na prześcieradle’ i służy do określenia ich uderzającego czarno-białego upierzenia. Istnieje także wersja miniaturowa oraz niebieska odmiana tej rasy, które wyhodowano w Holandii i stamtąd eksportuje się do reszty Europy. Lakenveldery mają pojedynczy grzebień średniej wielkości, białe małżowiny w kształcie migdałów oraz pomarańczowo-czerwone oczy. Nogi są nieopierzone, szaro-niebieskie i mają 4 palce. To rasa o nieco delikatnej budowie, ciało jest wydłużone, a ogon noszony wysoko. Jest to ogółem świetna rasa użytkowa, posiada białą skórę oraz wyjątkowo okrągłe piersi. Rasa ta jest rzadko widywana na wystawach, ale wtedy zawsze przyciąga uwagę.

Lakenvelder Zachowanie i hodowla


Lakenveldery to raczej niewielkie ptaki, są dobrymi nioskami, które składają jaja białe lub w delikatnych odcieniach innych kolorów. Kury nie czują wielkiej potrzeby kwoczenia. Same ptaki dość dobrze latają i sprawiają wrażenie nieco dzikich, stąd potrzeba dostosowania ogrodzenia i wybiegu, aby mieć pewność, że nie uciekną - Lakenveldery mogą sobie poradzić z ogrodzeniem 2,5 m. Pisklęta szybko rosną i szybko dorastają, ale nie nabywają charakterystycznych dla rasy cech aż do trzeciego pierzenia. Są pewne siebie i dość silne. Unikają kontaktu z człowiekiem i są w stanie się przyzwyczaić do zamknięcia na małym wybiegu, ale zdecydowanie wolą wolny wybieg. Samce ważą około 2,3-2,7 kg, a samice od 1,4 do 2 kg.

Lakenvelder Odmiany


Lakenvelder zazwyczaj występuje w odmianie najbardziej dla siebie charakterystycznej, tzn. czarno-białej, ale znana jest także odmiana niebieska.

Lakenvelder Status


Bardzo rzadka rasa.

Lakenvelder Pictures

Tygodniowe pisklęta Lakenvelder
Pan Pani.
Dorothy i Blanche
Rodzina Lakenvelders
Lakenvelder Cockerel
Lakenvelder Hen
lakenvelder trio

Lakenvelder na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Lakenvelder nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Lakenvelder (1 z 1)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

super - Juijji,

super kurczaczki wejdźcie na mój YT Hodowla Kur Trochę się zmieniło ale jest w opisach :-)