Ważna informacja. Firma Omlet działa bez zakłóceń, a wszystkie zamówienia są realizowane i wysyłane na bieżąco.

Lakenvelder

Historia i wygląd

Lakenveldery zostały najprawdopodobniej wyhodowane w rejonie Westfalii w Niemczech w latach 30’ XIX wieku. Sama nazwa pochodzi jednak z języka holenderskiego, oznacza ‘cień na prześcieradle’ i służy do określenia ich uderzającego czarno-białego upierzenia. Istnieje także wersja miniaturowa oraz niebieska odmiana tej rasy, które wyhodowano w Holandii i stamtąd eksportuje się do reszty Europy. Lakenveldery mają pojedynczy grzebień średniej wielkości, białe małżowiny w kształcie migdałów oraz pomarańczowo-czerwone oczy. Nogi są nieopierzone, szaro-niebieskie i mają 4 palce. To rasa o nieco delikatnej budowie, ciało jest wydłużone, a ogon noszony wysoko. Jest to ogółem świetna rasa użytkowa, posiada białą skórę oraz wyjątkowo okrągłe piersi. Rasa ta jest rzadko widywana na wystawach, ale wtedy zawsze przyciąga uwagę.

Zachowanie i hodowla

Lakenveldery to raczej niewielkie ptaki, są dobrymi nioskami, które składają jaja białe lub w delikatnych odcieniach innych kolorów. Kury nie czują wielkiej potrzeby kwoczenia. Same ptaki dość dobrze latają i sprawiają wrażenie nieco dzikich, stąd potrzeba dostosowania ogrodzenia i wybiegu, aby mieć pewność, że nie uciekną - Lakenveldery mogą sobie poradzić z ogrodzeniem 2,5 m. Pisklęta szybko rosną i szybko dorastają, ale nie nabywają charakterystycznych dla rasy cech aż do trzeciego pierzenia. Są pewne siebie i dość silne. Unikają kontaktu z człowiekiem i są w stanie się przyzwyczaić do zamknięcia na małym wybiegu, ale zdecydowanie wolą wolny wybieg. Samce ważą około 2,3-2,7 kg, a samice od 1,4 do 2 kg.

Odmiany

Lakenvelder zazwyczaj występuje w odmianie najbardziej dla siebie charakterystycznej, tzn. czarno-białej, ale znana jest także odmiana niebieska.

Popularność

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Zdjęcia hodowców

Lakenvelder na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sprzedaj kurczaka tutaj

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Lakenvelder nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Lakenvelder

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.

Zapisz się do Newslettera Omlet

Zamknij

Zapisz się i otrzymuj informacje o konkursach, nowościach, promocjach i innych. To nic nie kosztuje!