Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Satsumadori

Historia i wygląd

Rasa Satsumadori wywodzi się z Japonii, gdzie wyhodowano ją specjalnie do walk kogutów. Do nóg kurczaków wiązano noże z ostrzami długimi na 10 cm i organizowano walki kurczaków na noże! Kurczaki tej rasy wzięły swą nazwę od regionu Satsuma (teraz nosi on nazwę Kagoshima). Satsumadori otrzymano przez skrzyżowanie ras Shamo i Shokoku z lokalną rasą bojowców, co zaowocowało powstaniem rasy ptaków, która charakteryzuje się wyprostowaną postawą i imponującymi piórami ogonowymi. W ciągu hodowli Satsumadori zwiększyły swoje rozmiary i teraz są też hodowane dla ich mięsa. Bardzo długo dojrzewają i nie są uważane za dorosłe prawie że do końca drugiego roku życia. Pierwsze okazy Satsumadori przyjechały do Europy w latach 80’ XX wieku i teraz można je głównie zobaczyć na wystawach drobiu ozdobnego.

Zachowanie i hodowla

Satsumadori to bardzo duże ptaki, niezwykle silne o dużej muskulaturze ciała. Są bardzo aktywne i, aby nie popadły w nudę, powinny mieć dużą powierzchnię na wybieg. W stadzie powinien być tylko jeden samiec, aby nie dochodziło do walk. Koguty wymagają szczególnej uwagi, ponieważ ich długie pióra ogonowe mogą się łatwo ubłocić i skołtunić. Koguty mają także bardzo długie pióra na siodle. Dość powiedzieć, że pielęgnacja kogutów wymaga wiele troski, zdecydowanie więcej niż inne rasy. Kury łatwo wpadają w kwoczenie i są bardzo oddanymi matkami. Nie składają może zbyt wielu jaj, ale kiedy już to robią, to jaja są białe lub przybierają delikatne odcienie innych kolorów.

Koguty ważą do 3,6 kg, a kury około 2,5 kg.

Odmiany

Czarna, biała, srebrno-szara, czerwono-czarna.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Satsumadori Pictures

Satsumadori na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Satsumadori nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Satsumadori

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.