Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Satsumadori Kurczaki

Satsumadori Historia i wygląd


Rasa Satsumadori wywodzi się z Japonii, gdzie wyhodowano ją specjalnie do walk kogutów. Do nóg kurczaków wiązano noże z ostrzami długimi na 10 cm i organizowano walki kurczaków na noże! Kurczaki tej rasy wzięły swą nazwę od regionu Satsuma (teraz nosi on nazwę Kagoshima). Satsumadori otrzymano przez skrzyżowanie ras Shamo i Shokoku z lokalną rasą bojowców, co zaowocowało powstaniem rasy ptaków, która charakteryzuje się wyprostowaną postawą i imponującymi piórami ogonowymi. W ciągu hodowli Satsumadori zwiększyły swoje rozmiary i teraz są też hodowane dla ich mięsa. Bardzo długo dojrzewają i nie są uważane za dorosłe prawie że do końca drugiego roku życia. Pierwsze okazy Satsumadori przyjechały do Europy w latach 80’ XX wieku i teraz można je głównie zobaczyć na wystawach drobiu ozdobnego.

Satsumadori Zachowanie i hodowla


Satsumadori to bardzo duże ptaki, niezwykle silne o dużej muskulaturze ciała. Są bardzo aktywne i, aby nie popadły w nudę, powinny mieć dużą powierzchnię na wybieg. W stadzie powinien być tylko jeden samiec, aby nie dochodziło do walk. Koguty wymagają szczególnej uwagi, ponieważ ich długie pióra ogonowe mogą się łatwo ubłocić i skołtunić. Koguty mają także bardzo długie pióra na siodle. Dość powiedzieć, że pielęgnacja kogutów wymaga wiele troski, zdecydowanie więcej niż inne rasy. Kury łatwo wpadają w kwoczenie i są bardzo oddanymi matkami. Nie składają może zbyt wielu jaj, ale kiedy już to robią, to jaja są białe lub przybierają delikatne odcienie innych kolorów.

Koguty ważą do 3,6 kg, a kury około 2,5 kg.

Satsumadori Odmiany


Czarna, biała, srebrno-szara, czerwono-czarna.

Satsumadori Status


Bardzo rzadka rasa.

Satsumadori Pictures

Satsumadori na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Satsumadori nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Satsumadori


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.