Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) Kurczaki

Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) Historia i wygląd


Nazwa rasy Appenzeller Barthuhner dosłownie oznacza ‘brodata kura z Appenzell’ i pochodzi z regionu Appenzell w Szwajcarii. Broda nadaje im zupełnie wyjątkowy wygląd. Brodacz appencelski pojawił się w latach 60’ XIX wieku w posiadłościach hrabiego Züsta, aby wytrzymać ciężkie alpejskie zimy. Kury tej rasy są duże, całkiem nieśne i nie potrzebują zbyt wiele dodatków do diety. Grzebienie są małe i różyczkowe, dzięki czemu nie grozi im odmarzanie, a broda jako kolejna warstwa zimowej izolacji zakrywa im gardła i dzwonki.

Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) Zachowanie i hodowla


Barthuhnery są bardzo wytrzymałymi na zmiany klimatu ptakami o spokojnym usposobieniu. Świetnie też polują. Nic ich tak bardzo nie cieszy, jak możliwość zajrzenia pod krzaczek czy do kompostownika w poszukiwaniu robaków. Przez to, że same dbają o swoją dietę, łatwo jest je przetuczyć, jeśli więc mają możliwość spędzać czas na wolnym wybiegu, pilnuj tego, ile paszy jedzą. Nieco paszy dla niosek musisz zapewnić, ale one ochoczo będą uzupełniać swoją dietę owadami z ogrodu. Są dość potulne, podatne na oswojenie i potrafią być towarzyskie, co czyni z nich świetny materiał na zwierzęta domowe. Bardzo dobrze znoszą mroźne zimy i nie są zbyt skore do kwoczenia, stąd świetnie się spełniają jako nioski. Przeciętna kura znosi 3-4 duże jaja tygodniowo i waży około 1,6 kg. Koguty ważą ok. 2 kg i potrafią być bardzo agresywne w stosunku do innych kogutów, dlatego lepiej jest trzymać tylko jednego samca w stadzie, jeśli zamierzasz je rozmnażać. Najlepiej się nadają do chowu wolnowybiegowego, aby mogły polować do woli, ale przeżyją też na bardzo dużym zamkniętym wybiegu, o ile zapewnisz im miejsce do grzebania w ziemi, gałęzie na grzędowanie oraz inne atrakcje. Rzucenie im na wybieg ziarna powinno utrzymać je w formie i zapobiec nudzie.

Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) Odmiany


Brązowo-szara, czarna, czarno-czerwona.

Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) Status


Bardzo rzadka rasa.

Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) Pictures

Kurczak Appenzeller Barthuhner

Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz appencelski (Appenzeller Barthuhner)


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.