Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec malajski Kurczaki

Duży czarny czerwony kutas malajski Duży pszenniak malajski z niebieskim oGonem

Bojowiec malajski Historia i wygląd


Bojowce malajskie zostały przywiezione z Azji do Europy w latach 30’ XIX wieku specjalnie do walk kogutów. To bardzo duże ptaki, a niezwykle wyprostowana postawa, długie nogi i szyja sprawiają, że bojowce malajskie wyglądają na jeszcze większe niż są w rzeczywistości. Mały grzebień zdobi szeroką głowę osadzoną na szerokiej szyi, a ostre łuki brwiowe nadają im nieco dziki wygląd. To bardzo zgrabne ptaki z piórami kładącymi się blisko ciała, które świetnie nadają się jako drób ozdobny, ale nie jako nioski czy kury mięsne. Malaje żyją bardzo długo, są bardzo aktywne i występują także w wersji miniaturowej.

Bojowiec malajski Zachowanie i hodowla


Koguty bojowca malajskiego nie znoszą innych kogutów w okolicy i będą dążyć do walki z nimi oraz będą atakować każdego, kto się zbliża do ich kur. Z tego powodu nie powinno się ich trzymać w dużych grupach i zdecydowanie lepiej trzymać je w parach lub trójkach. Z drugiej strony, potrafią się one bardzo przywiązać do swoich właścicieli i można je oswoić. Kury często wpadają w kwoczenie, ale nie radzą sobie najlepiej z wysiadywaniem ich długich jaj. Malaje nie lubią zamkniętych przestrzeni, potrzebują też dużego wybiegu, aby utrzymać szczupłą sylwetkę ciała. W przypadku tej rasy, poidła i karmidła nie powinny się znajdować na ziemi, właśnie ze względu na sam rozmiar ptaków. Kury nie składają zbyt wielu jaj, a kiedy się już na to zdecydują, to tylko przez kilka miesięcy w roku. To bardzo duże ptaki - koguty ważą zwykle ok. 4,1 kg, a kury ok. 3,2 kg.

Bojowiec malajski Odmiany


Bojowce malajskie występują w następujących odmianach: czarna, czarno-czerwona, czerwono plamkowana, nakrapiana i biała.

Bojowiec malajski Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Bojowiec malajski Pictures

@mrishkyzina, kurdystan
młoda kura
3 młode koguty
4 pisklęta malajskie
czarna czerwona pisklę malajski
Mój malajski na wystawie
Kogut i kura (czarno-czerwony)
Czarno-czerwony Malay Bantam Cockeral

Bojowiec malajski na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec malajski nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec malajski


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.