Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec malajski Kurczaki

Duży czarny czerwony kutas malajski Duży pszenniak malajski z niebieskim oGonem

Historia i wygląd

Bojowce malajskie zostały przywiezione z Azji do Europy w latach 30’ XIX wieku specjalnie do walk kogutów. To bardzo duże ptaki, a niezwykle wyprostowana postawa, długie nogi i szyja sprawiają, że bojowce malajskie wyglądają na jeszcze większe niż są w rzeczywistości. Mały grzebień zdobi szeroką głowę osadzoną na szerokiej szyi, a ostre łuki brwiowe nadają im nieco dziki wygląd. To bardzo zgrabne ptaki z piórami kładącymi się blisko ciała, które świetnie nadają się jako drób ozdobny, ale nie jako nioski czy kury mięsne. Malaje żyją bardzo długo, są bardzo aktywne i występują także w wersji miniaturowej.

Zachowanie i hodowla

Koguty bojowca malajskiego nie znoszą innych kogutów w okolicy i będą dążyć do walki z nimi oraz będą atakować każdego, kto się zbliża do ich kur. Z tego powodu nie powinno się ich trzymać w dużych grupach i zdecydowanie lepiej trzymać je w parach lub trójkach. Z drugiej strony, potrafią się one bardzo przywiązać do swoich właścicieli i można je oswoić. Kury często wpadają w kwoczenie, ale nie radzą sobie najlepiej z wysiadywaniem ich długich jaj. Malaje nie lubią zamkniętych przestrzeni, potrzebują też dużego wybiegu, aby utrzymać szczupłą sylwetkę ciała. W przypadku tej rasy, poidła i karmidła nie powinny się znajdować na ziemi, właśnie ze względu na sam rozmiar ptaków. Kury nie składają zbyt wielu jaj, a kiedy się już na to zdecydują, to tylko przez kilka miesięcy w roku. To bardzo duże ptaki - koguty ważą zwykle ok. 4,1 kg, a kury ok. 3,2 kg.

Odmiany

Bojowce malajskie występują w następujących odmianach: czarna, czarno-czerwona, czerwono plamkowana, nakrapiana i biała.

Popularność

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Bojowiec malajski Pictures

Bojowiec malajski na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec malajski nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec malajski

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.