Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brakel Kurczaki

Piękny obrazek przedstawiający samiczkę srebrneGo bantama Piękny obraz samca srebrzysteGo bantama

Brakel Historia i wygląd


Brakel to jedna z najstarszych ras europejskich, której początki można prześledzić aż do XV wieku. Znawcy tematu twierdzą, że brakele zostały przywiezione do Belgii w średniowieczu przez krzyżowców i są prawdopodobnie blisko spokrewnione z kurą Fayoumi, która jest hodowana w Egipcie do dziś. Istniały dwie rasy: jedna duża z miejscowości Flanders oraz lżejsza z Kempen, ale przez wzajemne krzyżowanie te różnice z biegiem czasu się zupełnie zatarły i otrzymaliśmy jedną rasę. Brakele stały się jednak bardzo rzadkie po drugiej wojnie światowej. Klasyfikowane są jako rasa lekka, kreskowana, z małymi czarnymi oczyma, co daje w efekcie niezwykle pięknego ptaka.

Brakel Zachowanie i hodowla


Brakele zostały wyhodowane ze względu na nieśność i składają średnio 200 jaj w roku. Nazywane były swego czasu ‘codziennymi nioskami’ oraz ‘kurzymi zakonnicami’. Są to zwierzęta o dużej odporności na zmiany klimatu i choroby. Dobrze się czują na wolnym wybiegu i nic nie jest dla nich lepszą rozrywką niż przeczesywanie kompostu. W początkach hodowli tej rasy zostawiano brakele samym sobie, dzięki czemu dobrze sobie radzą bez pomocy człowieka, żywiąc się tym, co znajdą. Jeśli wybieg jest mały lub zatłoczony, doprowadzi to wkrótce do dręczenia, ponieważ kury tej rasy są aktywne i lubią przebywać na świeżym powietrzu. Są ufne wobec swoich właścicieli, ale nie przepadają za obcymi. Są niezwykle czujne i potrafią wypatrzeć drapieżnika z kilometra, dlatego świetnie się spełniają jako naturalny system alarmowy kurnika. Koguty ważą ok. 3,15 kg, a kury ok. 2,7 kg. Hodowla brakeli należy do jednej z łatwiejszych, ponieważ są bardzo odporne na zmiany pogody i choroby, a ich przodkowie mieli we krwi samodzielne zdobywanie pożywienia.

Istnieją miniatury brakeli, lecz są niezwykle rzadkie. Te miniatury składają całkiem spore jaja jak na swoje własne rozmiary. Dorosłe koguty ważą ok. 1 kg, a kury 800 g. Całkiem nieźle latają i są bardzo aktywne, stąd najlepiej także miniatury chować na wolnym wybiegu. Nie są skore do kwoczenia, stąd utrzymują dobrą nieśność wiosną i latem. Biorąc pod uwagę spore jaja, jakie składają, są świetnym dodatkiem do stada.

Brakel Status


Dość popularna rasa.

Brakel Pictures

Kurczak w ogrodzie
Kurczęta na wybiegu
Mój paseczek na kury brakel na okonie

Brakel na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brakel nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brakel


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.