Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Croad Langshan Kurczaki

Croad Langshan Historia i wygląd


Rasa Croad Langshan została przywieziona do Europy z Chin przez brytyjskiego majora o nazwisku Croad w 1870 r., a w 1904 r. w Wielkiej Brytanii powstał pierwszy klub hodowlany Croad Langshan Club. Będąc nieco mniejsza od brahmy czy kochina, rasa ta została wyhodowana zarówno dla jaj, jak i dla mięsa. Jest dość podobna do czarnych kochinów i, kiedy pojawiła się po raz pierwszy w Europie, została zaklasyfikowana jako czarny kochin. Wielbicielom tej rasy zajęło następne 35 lat udowodnienie, że jest to w rzeczywistości osobna rasa. To ciężkie ptaki, lecz nie można odmówić im wdzięku, a kształtem ciała, widziane z boku, przypominają literę ‘U’, ponieważ głowa i pióra ogona znajdują się na tym samym poziomie. Koniec dzioba jest nieco jaśniejszy, a oczy brązowe. Grzebień, dzwonki i zausznice są jasnoczerwone, a nogi ciemnoszare i opierzone. Koguty mają bardzo długie sierpówki, a sam ogon jest pięknie rozpostarty. Pierś głęboka, a nogi krótkie, co czyni z nich ptaki zupełnie niezwykłej urody. Kury posiadają głębokie podbrzusze, które pozwala im znosić sporo jaj rocznie. Jaja o brązowych skorupkach były rzadkością w Europie, dopóki nie pojawił się tam Croad Langshan - była to pierwsza azjatycka rasa w Europie, która składała jaja o takim kolorze. Rasa posiada swoją odmianę miniaturową.

Croad Langshan Zachowanie i hodowla


Croad langshany są silne, inteligentne i aktywne, a ich pisklęta szybko dojrzewają. Kury świetnie się nadają do wysiadywania jaj, ponieważ są na tyle duże, że z łatwością wysiedzą ich 12 na raz, a przy okazji są troskliwymi matkami. To ciężkie ptaki, w związku z czym prawie nie latają, ale są w stanie przeskoczyć niskie ogrodzenia, dlatego muszą być one nieco wyższe i solidne. Ponieważ mają opierzone nogi, trzeba je chronić przed błotem i powstaniem błotnych kołtunów - z tego też powodu kurczaki tej rasy preferują suche warunki. Są łagodne, ciche i tolerancyjne, łatwo się oswajają, więc są idealnym wyborem dla rodziny. Przy okazji są całkiem długowieczne. Koguty ważą ok. 4,1 kg, a kury ok. 3,2 kg. W odmianie miniaturowej kura waży 650 g, a kogut 760 g.

Croad Langshan Odmiany


Pierwotna odmiana posiada czarne pióra z zielonym połyskiem, lecz istnieją też białe i niebieskie langshany.

Croad Langshan Pictures

Dwa czarne kurczaki langsham.
Croad Langshan kogucik Ed-209
Kogut w wieku 1 roku
Bob, wciąż dziecko!
Spójrz na mnie
czarny crod langshan bantam pullet
Kurczak pozujący do zdjęć
Kurczak croad langshan
Kobieta trzymająca nagrodę w postaci kogucika!
Kogut pozujący w ogrodzie
Pozująca kura w ogrodzie

Croad Langshan na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Croad Langshan nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Croad Langshan


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.