Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Nankin

Historia i wygląd

Nankiny to jedne z prawdziwych bantamów, tzn. takich ras karłowatych, które nie mają swoich większych odpowiedników. Rozmiarem są bardzo podobne do sebrytek. Wedle niektórych badaczy zagadnienia, to nankinów użyto do uzyskania sebrytek, co oznaczałoby w konsekwencji, że sama rasa Nankinów jest bardzo stara. Kraj ich pochodzenia jest przedmiotem dyskusji, ale bardzo prawdopodobne, że do Europy Nankiny przybyły z Indii.

Zachowanie i hodowla

Nankiny to wytrzymałe ptaki, które powoli dorastają. Składają bardzo małe jaja o kremowo-białych skorupkach. Kury bardzo łatwo stają się kwokami, a później są troskliwymi matkami. Nieźle znoszą zamknięcie w wolierze czy na wybiegu. Niektóre z nich lubią latać i uciekać, inne z kolei są przyjazne i garną się do człowieka. Koguty jednak potrafią być agresywne.

Odmiany

Korpus nankinów jest złoty z czarnymi głównymi sterówkami i sierpówkami. Grzebień jest albo pojedynczy, albo różyczkowy. Nogi przybierają kolor niebieski lub biały. Nankiny typem przypominają sebrytki, a upierzeniem kury New Hampshire.

Status

Rasa zagrożona wyginięciem.

Powiązane produkty

Nankin Pictures

Nankin na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Nankin nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Nankin

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.