Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Serama Kurczaki

Serama malezyjska na białym tle Czarno-biała serama malezyjska na białym tle Stado malezyjskich seramów na zewnątrz Serama malezyjska z bogatymi brązowymi piórami Serama malezyjska na niebieskim tle

Średnia ocena rasy (2 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Serama Historia i wygląd


Serama pochodzi z Malezji i jest oficjalnie najmniejszym kurczakiem świata, ważąc mniej niż 500 g. Dorosły osobnik mierzy zaledwie od 15 do 25 cm wzrostu i jest to efekt skrzyżowania bantamów japońskich z bantamami malezyjskimi. Współczesna wersja tej rasy została wyhodowana w latach 70’ XX wieku w Malezji przez hodowcę o nawisku Wee Yean Een, ale ponoć początki rasy można prześledzić aż do XVII wieku. Serama odziedziczyła swą nazwę po królu Tajlandii Raja Sri Rama, który, dokładnie tak jak te ptaki, był znany ze swojego majestatycznego wyglądu i bardzo strojnego powozu. Rasa ta dzieli się na 3 kategorie uzależnione od wagi zwierząt - najmniejsza i najbardziej pożądana kategoria skupia ptaki ważące nie więcej niż 350 g. To kurczaki o niezwykle wyprostowanej postawie i małym, bardzo zgrabnym grzebieniu. Pierś jest wysoka i wyniesiona do góry, a skrzydła z kolei prawie dotykają podłoża, sprawiając wrażenie, że kurczak stoi na baczność; ogon z kolei znajduje się pod kątem 90°, co w efekcie sprawia, że pióra ogonowe prawie dotykają tyłu głowy.

Serama Zachowanie i hodowla


Bantamy rasy Serama to idealne zwierzęta do domu i są obecnie jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych w USA, ponieważ są małe, ufne, przyjazne i uwielbiają towarzystwo ludzi. Pianie koguta jest znacznie cichsze niż w przypadku innych małych ras, co sprawia, że spokojnie można je trzymać w domu. Należy jednak pamiętać o tym, by nie trzymać razem kogutów, bo będą ze sobą walczyć. Trudno się je hoduje ze względu na to, że noszą ‘śmiertelny gen’ bantama japońskiego, który sprawia, że 2% embrionów się nigdy nie wykluwa, a niektóre z pisklaków umierają bardzo szybko po przyjściu na świat. Okres inkubacji jaj jest znacznie krótszy niż u wielu innych ras, ponieważ zamyka się w 19-20 dniach. Seramy mogą się przytrafić w całej gamie kolorów i żaden z nich nie jest dominujący; co więcej, żaden z rozmiarów także nie jest dominujący, co sprawia, że jedne pisklaki są zaiste malutkie, a inne są większe od swojej matki. Dojrzewają w 16 do 18 tygodni i składają jaja przez cały rok. W wyjątkowych okolicznościach potrafią bez przerwy linieć i codziennie tracić po kilka piór. Ponieważ pochodzą z tropików, to nie należy się dziwić, że muszą być dobrze chronione przed mrozami, pomimo tego, że Serama jest uważana za rasę dość odporną na zmiany klimatu. Ze względu na ich rozmiar, lepiej jest je karmić paszą w papce niż w pellecie, ponieważ mogą mieć kłopoty z połknięciem tej drugiej. Ich jaja też występują w wielu kolorach, poczynając od bieli aż do ciemnobrązowego. Potrzeba aż 5 jaj Seramy, aby zrównały się one wagą z jednym jajem klasyfikowanym jako L.

Serama Status


Bardzo rzadka rasa.

Serama Pictures

Po prostu wystaw klatkę piersiową w ten sposób
Popatrz w tę stronę
Trzymaj głowę do góry!
Czekam na wyjście
Jesteśmy zamknięci
żerowanie kurcząt
Zbliżenie piskląt
Moje pierwsze wyklucie
Kura stała na oparciu drewnianeGo krzesła wewnątrz domu
Popisywać się
Sweet Peeps Serama Rooster
Serama po 4 tygodniach
Przykłady
Piękny kurczak
Wysoki
Moje kurczaki
Miłość
Miłość
Ze wszystkimi kurczakami
Kocham ich
Tyson Tibirius Tazer-Face, nasza bezczelna mała Serama Roo. 300 gramów terroru!
kruchy tim
Kevin, Trevor, Goldie i Odd Ball
Pixie na wyjściu z budki lęgowej.
Chociaż chochlik może być mały, ma ogromną osobowość!
Serama Blue Splash
Dumny Cierń
Smokey i Delilah
Jedwabista serama

Serama na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Serama nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Serama (2 z 2)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Super są - Bober,

Polecam


Genialna osobowość - Abc,

Moje seramy mam już od jakiegoś czasu. To najmniejsze kurczaki na świecie! Wiadomo, że nie trzymasz ich dla jaj, bo są bardzo małe. Raczej hodujesz je dla ich osobowości, szacunku dla ogrodu i urody, zwłaszcza jak pozują do zdjęć na trawniku. Rzadko się zabierają do wysiadywania jaj i nie zajmują się specjalnie pisklakami. Mam kogucika, mierzy 22 cm i jest piękny. Praktycznie wcale nie pieje i jak mu się już zdarzy, to nie jest głośny i sam dzwięk nie jest taki denerwujący jak u innych kogutów. Mam 3 koguty na posesji i żaden z sąsiadów się nie skarży