Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

New Hampshire

Samica new hampshire red Samiec rasy new hampshire red

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

New Hampshire Historia i wygląd


Rasa powstała w 1915 r. w USA w wyniku udoskonalenia karmazyny (pochodzącej ze stanu Rhode Island) w stanie New Hampshire. Efekt był zaskakujący, ponieważ wyhodowana rasa bardzo się różniła od Rhode Island Red tak pod względem koloru upierzenia, jak i pod względem kształtu ciała. Rasę wyhodowano przede wszystkim dla dobrej nieśności, ale ptaki te są także cenione za swoje mięso. Ciało jest pięknie zaokrąglone, pierś pełna i głęboka, a ogon średniej długości. Głowa ma wydłużony pokrój, ale jest dość spłaszczona na szczycie; oczy są podkreślone, pojedynczy grzebień ma 5 wypustków, lico jest gładkie, dzwonki duże, a zausznice owalne i czerwone. Skoki przyjmują żółtą barwę, a dolna partia ud jest wyjątkowo duża i muskularna. Stopy kończą się 4 palcami. Puszyste i pełne pióra są koloru ciemnoorzechowo-czerwonego.

New Hampshire Zachowanie i hodowla


Pisklęta szybko się pierzą i szybko dorastają. Kury są świetnymi nioskami, a jako łagodne i przyjazne wobec ludzi bardzo szybko się oswajają. Doskonale się czują tak na zamkniętym wybiegu, jak i na wolnym powietrzu, a ponieważ z zasady nie latają, nie wymagają wysokiego ogrodzenia. Nie przejawiają agresji wobec siebie nawzajem, a raczej słyną z tolerancji. Nie mają ciągot do kwoczenia, ale w zależności od charakteru danej kury może się to zmieniać. Nie przestają składać jaj w zimie. Dobrze znoszą temperatury poniżej zera poza faktem, że ich grzebieniom należy wtedy poświęcić nieco uwagi, aby zapobiec odmrożeniom.

New Hampshire Popularność


Dość popularna rasa.

New Hampshire Pictures

Kura rasy czerwonej New Hampshire
Kogucik czerwony z New Hampshire
Kogut czerwony z New Hampshire
laski Jenna !!
laski Jenna !!
laski Jenna !!
Kogut czerwony z New Hampshire z kurą warren
Kogut czerwony z New Hampshire z kurą warren
Kury z hrabstwa new hampshire
Nowy kogut hampshire
New hampshire
yuma, az
Kogucik czarny z południowej Afryki z New Hampshire.
Dobry przykład kury rasy New Hampshire Black Tail Red.
Dobry przykład czerwonego koguta z czarnego ogona z New Hampshire.
Kurczak na szczycie kurnika
Kurczak na szczycie kurnika
2 kurczaki w kurniku
Pozowanie

New Hampshire na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy New Hampshire nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy New Hampshire (1 z 1)


5 gwiazdek:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

- Mirosław,

Moja kura New Hampshire jest duża, ładnie się prezentuje ale znosi małe , jak na jej rozmiary jajka i to najwyżej 2 do 3 na tydzień. Wygląd super nieśność słaba.