Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

New Hampshire

Samica new hampshire red Samiec rasy new hampshire red

Historia i wygląd

Rasa powstała w 1915 r. w USA w wyniku udoskonalenia karmazyny (pochodzącej ze stanu Rhode Island) w stanie New Hampshire. Efekt był zaskakujący, ponieważ wyhodowana rasa bardzo się różniła od Rhode Island Red tak pod względem koloru upierzenia, jak i pod względem kształtu ciała. Rasę wyhodowano przede wszystkim dla dobrej nieśności, ale ptaki te są także cenione za swoje mięso. Ciało jest pięknie zaokrąglone, pierś pełna i głęboka, a ogon średniej długości. Głowa ma wydłużony pokrój, ale jest dość spłaszczona na szczycie; oczy są podkreślone, pojedynczy grzebień ma 5 wypustków, lico jest gładkie, dzwonki duże, a zausznice owalne i czerwone. Skoki przyjmują żółtą barwę, a dolna partia ud jest wyjątkowo duża i muskularna. Stopy kończą się 4 palcami. Puszyste i pełne pióra są koloru ciemnoorzechowo-czerwonego.

Zachowanie i hodowla

Pisklęta szybko się pierzą i szybko dorastają. Kury są świetnymi nioskami, a jako łagodne i przyjazne wobec ludzi bardzo szybko się oswajają. Doskonale się czują tak na zamkniętym wybiegu, jak i na wolnym powietrzu, a ponieważ z zasady nie latają, nie wymagają wysokiego ogrodzenia. Nie przejawiają agresji wobec siebie nawzajem, a raczej słyną z tolerancji. Nie mają ciągot do kwoczenia, ale w zależności od charakteru danej kury może się to zmieniać. Nie przestają składać jaj w zimie. Dobrze znoszą temperatury poniżej zera poza faktem, że ich grzebieniom należy wtedy poświęcić nieco uwagi, aby zapobiec odmrożeniom.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

New Hampshire Pictures

New Hampshire na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy New Hampshire nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy New Hampshire

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.