Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Cream Legbar

Historia i wygląd

Cream Legbar to rasa czubatej kury, którą się znakomicie seksuje po kolorze ich upierzenia. Jest to stara rasa, która powstała w latach 30’ XX wieku ze skrzyżowania brązowych leghornów, kreskowanej kury Plymouth Rock, z dodatkiem Araucany. Są to ptaki słusznej postury i o dobrze rozwiniętych mięśniach, swoim kształtem ciała trochę przypominają marchewkę - szerokie w barkach robią się węższe w kierunku kupra. Skrzydła są duże i trzymane blisko ciała, a tył ciała długi i spłaszczony z ogonem skierowanym pod kątem 45° w stosunku do tyłu. Głowa ma mocny dziób i duży sterczący pojedynczy grzebień wyposażony w 5 do 7 wypustków. Kurczaki te mają także czub, który jest skierowany do tyłu i znajduje się za grzebieniem. Czub jest mniejszy u samców, a większy u samic. Lico jest gładkie z lekko obwisłymi kremowymi zausznicami oraz długimi i cienkimi dzwonkami, natomiast szyja jest długa i dobrze opierzona. Kurczaki tej rasy mają żółty dziób, czerwone lico, grzebień i dzwonki. Żółte skoki i stopy są silne i nieopierzone z czterema regularnie rozłożonymi palcami.

Zachowanie i hodowla

Samiec waży od 2,7 do 3,15 kg, a samica od 2 do 2,7 kg.

Odmiany

Samce mają kremowo paskowane pióra na grzbiecie, które przechodzą w ciemnoszare paski z kremowymi końcami z tyłu ciała. Siodło i barki są w większości kremowo paskowane z ciemnoszarymi akcentami. Lotki pierwszego rzędu są ciemnoszaro paskowane, a lotki drugiego rzędu do tego mają kremowe zakończenia. Pierś i ogon są ciemnoszaro paskowane, a czub jest szaro-kremowy. Samica ma pióra grzbietowe delikatnie paskowane na kremowo. Pierś jest prawie w kolorze łososiowym, a reszta ciała srebrno-szara z szerokim paskowaniem. Skrzydła są szaro nakrapiane, a srebrno-szary ogon posiada paski w jaśniejszym odcieniu.

Popularność

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Cream Legbar Pictures

Cream Legbar na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Cream Legbar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Cream Legbar

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.